Rezervist Eden Hazard je s sijajnim samostojnim vložkom odločil obračun na Anfieldu. Foto: Reuters
Emerson Palmieri je takole v enem izmed redkih napadov Chelseaja izenačil izid na 1:1. Foto: Reuters
Daniel Sturridge je s škarjicami Liverpool povedel v vodstvo. Foto: Reuters
Dele Alli je z bele točke izenačil izid proti Watfordu, kmalu zatem je zadel še za 2:1. Foto: Reuters
Danny Welbeck se je dvakrat vpisal med strelce na tekmi Arsenal - Brentford. Foto: Reuters
West Ham United se je znesel nad Macclesfield Townom. Foto: Reuters

Šlo je za 180. obračun omenjenih ekip, Londončani so nad petkratnimi evropskimi prvaki dosegli 63. zmago. Liverpoolčanom je po uri po uri igre kazalo odlično, v vodstvo jih je popeljal Daniel Sturridge, nato pa so varovanci Maurizia Sarrija v dveh kratkih napadih rezultat preobrnili sebi v prid.

Nekaj priložnosti, mreži obmirovali
Tekmo so bolje začeli gostje iz Londona, ki so si tudi prvi priigrali resnejšo priložnost. Namreč, v 17. minuti je Cesc Fabregas v ogenj poslal Alvara Morato, ki je najprej nastreljal vtekajočega vratarja Simona Mignoleta, nato pa je odbito žogo iz mrtvega kota poslal mimo gola. Po dobre pol ure igre je imel Liverpoolov vezist Naby Keita srečo, da mu glavni sodnik Andre Marriner ni pokazal rumenega kartona zaradi simuliranja prekrška v kazenskem prostoru nasprotnika. Zaključek prvega polčasa je nato pripadel gostiteljem. Najprej je v 37. minuti Keita ogrel dlani Willyja Caballera, dve minuti pozneje se je moral argentinski vratar pošteno potruditi, da je ubranil še poskus Sadia Maneja, ki je sprožil z glavo po natančnem predložku Xherdana Shaqirija.

V zaključku polčasa se je po napaki v Chelseajevi obrambi priložnost ponudila še Danielu Sturridgeu, a je ostalo pri začetnih 0:0.

Sturridge s škarjicami za 1:0
Drugi polčas je Liverpool začel bliskovito, že v uvodni minuti je sijajno priložnost zapravil Sturridge, sledil je še poskus Maneja, ki se je na srečo gostov odbil od desne Caballerove noge. Ta je moral po slabi uri igre žogo vendarle pobrati iz svoje mreže. Po še eni izmed številnih napak v obrambi je do žoge prišel Keita, ki je nemudoma sprožil proti vratom. Caballero je strel odbil, a le do Sturridgea, ki je atraktivno s škarjicami zadel prazno mrežo. 1:0.

Emerson in Hazard za zmago na Anfieldu
Rdeči so bili še naprej napadalno usmerjeni, nekajkrat so še pritisnili na Chelseajeva vrata, modrim pa je nato iz enega redkih napadov uspelo izenačiti. Po predložku z desne strani je z glavo Mignoleta v obrambo prisilil Ross Barkley, odbito žogo pa je v prazno mrežo poslal oprezni Emerson Palmieri. Tekma se je razživela, Sturridge je že hip pozneje z razdalje zadel prečko, za preobrat pa je v 85. minuti po podaji Cesarja Azpilicuete poskrbel rezervist Eden Hazard. Ta si je s sijajnim preigravanjem priigral prostor za strel, nato pa z natančnim plasiranim strelom v malo mrežico zadel za 1:2.

Naslednji obračun že to soboto
Chelsea je do konca razmeroma mirno nadzoroval potek tekme, tudi prihod Mohameda Salaha, ki je zamenjal Fabinha, rdečim ni veliko pomagal. Liverpool je tako že četrto sezono zapored iz ligaškega pokala izpadel v 3. krogu. Priložnost za maščevanje poraza bodo imeli Liverpoolčani že to soboto, ko v sklopu domačega prvenstva gostujejo na Stamford Bridgeu.