Ronaldinho (desno) je bil znova eden najboljših mož v vrstah Barcelone. V 78. minuti je dokončno odločil potnika med osem najboljših moštev v Evropi. Foto: EPA
Tim Wiese
Tim Wiese se je po neumno prejetem golu lahko prijel le za glavo. Foto: EPA

V dveh sezonah smo se z njimi pomerili štirikrat in ko smo igrali 11 na 11, nas nikoli niso premagali. To je realnost. Tekme na izpadanje so sestavljene iz dveh dvobojev. Prvega smo izgubili v okoliščinah, ki so bile blago rečeno čudne.

Jose Mourinho
Emerson je bil mož odločitve v Torinu. Foto: EPA

To kar se mi je pripetilo, je noro. Neverjetno. Toda to se dogaja in moram iti naprej. Hotel sem se prepričati, da je žoga na varnem v mojem naročju, potem pa ... Sedaj je vse tako čudno. Nekaj takega se mi v življenju ne bo zgodilo nikoli več. Po tekmi so vsi prišli do mene in me tolažili z besedami 'odlična tekma' in 'glavo pokonci'.

Tim Wiese
Nogometaši Villarreala so takole proslavili zadetek, ki jim je zagotovil napredovanje. Foto: EPA

Lani so v osmini finala Londončani napredovali s skupnim izidom 4:2, Španci pa tokrat niso izpustili iz rok velike prednosti, saj so prvo tekmo v gosteh dobili z 2:1. Na povratni je bil izid 1:1. V 78. minuti je po lepem prodoru za domače zadel Ronaldinho, tik pred koncem pa je z 11-m izenačil Frank Lampard.

Werder je v Torinu do 88. minute uspešno branil prednost s 3:2 proti Juventusu, nato pa je po veliki napaki vratarja Nemcev Tima Wieseja, ki je pri padcu na tla iz rok izpustil že ulovljeno žogo po nenevarnem predložku enega izmed nogometašev Juveja, za 2:1 zadel Emerson in v četrtfinale popeljal Staro damo.

Po en gol v vsaki mreži so videli gledalci v Villarrealu, kjer je gostoval Glasgow Rangers. Ker se je prvo srečanje končalo z 2:2, zaradi več doseženih zadetkov v gosteh v nadaljevanje tekmovanja potujejo Španci.

Abramovičevi milijoni niso dovolj
Na Camp Nouu je Barca brez težav nadzorovala srečanje, saj je imela niti igre vseskozi v svojih nogah. Gostje so obrambo gostiteljev poskušali presenetiti s hitrimi protinapadi. V prvem polčasu je imel najlepšo priložnost Didier Drogba z glavo, v 63. minuti pa Hernan Crespo po predložku Joeja Colea z desne strani žoge ni uspel spraviti mimo vratarja Victorja Valdesa.

Petnajst minut kasneje se je približno 25 metrov od gola skozi obrambo Chelseaja sprehodil Ronaldinho, preživel "trk" z Johnom Terryjem in z roba kazenskega prostora neubranljivo zadel v levi spodnji kot vrat Petra Cecha.

Varovanci Joseja Mourinha so si pirov remi priborili po sporno dosojeni enajstmetrovki. Izbijanje žoge Giovannija van Bronckhorsta izpod Terryjevih nog je sodnik Marcus Merck ocenil za prekršek, zanesljivi strelec z bele točke pa je bil Lampard, ki je po poškodbi igral vso tekmo. Samuel Eto'o je še pred izenačenjem nastreljal vratnico.

Barcelona je tričetrt srečanja igrala brez Lionela Messija, saj si je nategnil mišico in moral zapustiti zelenico.

Od junaka do bedaka
Wiese je bil na Delle Alpiju do usodne napake najboljši igralec tekme. V sodnikovem podaljšku prvega polčasa je bil na preizkušnji dvakrat zapored, vendar se ni dal premagati Pavelu Nedvedu od daleč, po odbiti žogi pa tudi ne Emersonu. V 26. minuti bi ga skoraj ugnal Christian Schulz, ki je z glavo nevarno izbijal žogo pred Maurom Camoranesijem na robu kazenskega prostora, ta pa je za las zletela mimo gola.

Nemci so sicer povedli že v 13. minuti, ko je lepo akcijo celotnega moštva s strelom čez Gianluigija Buffona nekoliko z leve strani kronal Johan Micoud.

Takoj po odmoru je Wiese ustavil še dva poskusa Nedveda. V 54. minuti je imel na drugi strani lepo priložnost za povišanje vodstva Tim Borowski, a je nespretno reagiral, ko mu je Buffon zaprl pot. Kmalu zatem je trener Juventusa Fabio Capello v igro namesto Ibrahimovića in Camoranesija poslal Alessandra Del Piera in Adriana Mutuja, kar se mu je hitro obrestovalo.

V 65. minuti je Del Piero namreč začel akcijo za izenačujoči zadetek, po prodoru Nedveda pa je žogo z 10 metrov v gol zabil David Trezeguet. Wiese je bil nekaj minut zatem še uspešen ob prostem strelu Mutuja, ko je žogo s skrajnimi močmi izbil v kot, sreča pa mu je obrnila hrbet tik pred koncem srečanja.

Villarreal odbil nalet Škotov
Prva sezona v Ligi prvakov, pa že četrtfinale, lahko na kratko ocenimo uspeh Villarreala. Španci so hladen tuš sicer doživeli v 12. minuti, ko je poigravanje njihove obrambe kaznoval Peter Lövenkrands, vendar so v 49. minuti le prišli do odrešilnega zadetka. Po predložku Diega Forlana je v prazno mrežo zadel Rodolfo Arruabarrena. Škoti so bili v drugem polčasu nevarnejši, a neučinkoviti.