Kevin De Bruyne in Bernardo Silva proslavljata avtogol Andreasa Pereire v 38. minuti srečanja. Predtem sta mrežo rdečih vragov zatresla že Bernardo Silva in Riyad Mahrez. Foto: Reuters

City je že po prvem polčasu vodil z 0:3. Bernardo Silva je v 17. minuti z mojstrskim strelom z vrha kazenskega prostora – meril je v levi zgornji kot – premagal Davida de Geo.

V 33. minuti je ravno Silva pravočasno oddal žogo Riyadu Mahrezu, ki je bil hitrejši od nasprotne obrambe, znašel se je iz oči v oči z de Geo, ki je moral še drugič žogo pobrati iz svoje mreže.

Tretji gol je Cityju podaril Andreas Pereira – po strelu nogometaša Cityja se je žoga odbila od vratarja do Pereire, od njega pa nesrečno v lastno mrežo.

Dovolili smo jim igrati, sami smo sklonili glave in sprejemali napačne odločitve na zelenici. To je bilo treba med odmorom spremeniti. V nadaljevanju smo igrali precej bolje, a škoda je bila že narejena.

Ole Gunnar Solskjaer

V 70. minuti je zaostanek znižal Marcus Rashford z diagonalnim strelom, a grenak priokus bo precej slabi predstavi rdečih vragov ostaja.

Solskjaer: Igrali smo najslabše doslej
Po tekmi je bil s predstavo svojih varovancev, še posebej v prvem polčasu, zelo nezadovoljen Unitedov trener Ole Gunnar Solskjaer. "Od njihovega prvega zadetka do odmora smo igrali najslabše doslej. Enostavno jim nismo bili kos. Dovolili smo jim igrati, sami smo sklonili glave in sprejemali napačne odločitve na zelenici. To je bilo treba med odmorom spremeniti. V nadaljevanju smo igrali precej bolje, a škoda je bila že narejena," je povedal Norvežan, ki zaenkrat še ni uspel preporoditi 20-kratnih angleških prvakov.

Frederic Guilbert je Aston Villo po slabe pol ure igre popeljal v vodstvo, a njegov zadetek na koncu ni bilo dovolj za zmago. Za izenačenje je v 75. minuti poskrbel Kelechi Iheanacho. 28. januarja bosta ekipi odigrali povratno tekmo na Villa Parku v Birminghamu. Zmagovalec se bo pomeril z boljšim iz obračuna Manchester City - Manchester United. Foto: Reuters

Brez zmagovalca v Leicestru
Drugi polfinalni obračun sta na stadionu King Power odigrala Leicester City in Aston Villa. Prvi so mrežo zatresli gostje, in sicer po slabe pol ure igre, ko je Frederic Guilbert po predložku z leve strani ob drugi vratnici podstavil nogo in zadel za 0:1. Gostitelji so bili sicer boljši nasprotnik, tudi v nadaljevanju so ves čas pritiskali na vrata ekipe iz Birminghama, šele v 75. minuti jim je uspelo izid izenačiti prek Kelechija Iheanacha. Gostje so si privoščili napako v obrambi, do žoge je prišel Iheanacho in jo pod prečko poslal v mrežo za 1:1. Pritisk Leicestra se je nadaljeval do konca srečanja, a se izid ni več spremenil. Še najbližje zmagovitemu zadetku je bil Jamie Vardy, ki je v 82. minuti s silovitim strelom zatresel zunanji del mreže.