Eden Hazard je bil najboljši igralec tekme na Stamford Bridgeu. Belgijec je v Premier ligi dosegel že 68 zadetkov. Foto: Reuters
Antonio Conte je lažje zadihal, a pred njegovimi izbranci so zares naporni tedni. Največji preizkušnji bosta seveda tekmi z Barcelono v Ligi prvakov. Foto: Reuters

Trener Antonio Conte se je naposlušal kritik po porazu proti Bournemouthu na Stamford Bridgeu z 0:3 in nato še prejšnji ponedeljek, ko je bil Watford boljši s 4:1.

Srečanje se je začelo šokantno za goste, saj se je poškodoval Daniel Sturridge. Zelenico je zapustil že v 4. minuti. Napadalec, ki je prejšnji mesec prišel kot posojeni nogometaš Liverpoola, je odšepal z igrišča po dvoboju s Cesarjem Azpilicueto. Prvo veliko priložnost je imel Salomon Rondon, ki se je po veliki napaki Victorja Mosesa znašel sam pred Thibautom Courtoisom, vendar je zgrešil vrata.

Odlična predstava Hazarda
V 25. minuti si je Eden Hazard izmenjal dvojno podajo z Olivierjem Giroudom, nato pa je z diagonalnim strelom z desno nogo zatresel mrežo. Gostitelji so se sprostili in zaigrali precej bolje. Giroud je imel še pred odmorom dve priložnosti za povišanje vodstva.

Na začetku drugega polčasa je bil nevarnejši West Bromwich. Rondon zares ni imel svojega večera, Jonathan Evans pa je v 58. minuti z glavo meril prek vrat. V 63. minuti je padla odločitev, Moses je podal do Hazarda, ki je s peto vrnil žogo Nigerijcu in vratar Ben Foster je bil nemočen. Končni izid je postavil najboljši igralec tekme Hazard. Z roba kazenskega prostora je z levico zadel v bližnji kot po podaji rezervista Alvare Morate, Evans je Belgijca slabo pokril.

Conte: Veliko ekipe se poberejo tudi iz take krize
"Po dveh grenkih porazih smo nujno potrebovali vse tri točke. Mrežo smo ohranili nedotaknjeno, in to je zelo pomembno pred serijo težkih tekem. Velike ekipe se poberejo tudi iz take krize," je poudaril Conte, ki je lani popeljal Chelsea do naslova angleškega prvaka.

Že naslednji torek čaka modre izjemno težka preizkušnja, saj bodo na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov gostili Barcelono.