Andrea Costa je v 59. minuti utišal San Siro. Foto: Reuters
Robinho
Robinho se je s soigralci trudil doseči tako želeni zadetek, a je moral zelenico San Sira v uvodnem krogu zapustiti sklonjene glave. Foto: Reuters
Diego Milito
Diego Milito je izkoristil nepozornost obrambe Pescare in zadel za 0:2. Foto: Reuters
Giovanni Marchese
Giovanni Marchese je na Olimpicu šokiral navijače Rome, ko je Catanio povedel v vodstvo, a so se gostitelji dvakrat vrnili in na koncu iztržili točko (2:2). Foto: Reuters

Mož odločitve je bil Andrea Costa, ki je v 59. minuti domačega vratarja Cristiana Abbiatija iz neposredne bližine premagal z glavo. 26-letni branilec je natančen predložek iz kota, ki ga je izvedel Fernando Tissone, hladnokrvno preusmeril v gol in poskrbel za prvo presenečenje v novi sezoni italijanskega prvenstva.

Milan boljši, a obramba gostov še boljša
Gostitelji so bili precej boljši nasprotnik (na vrata so sprožili kar 23 strelov), večkrat so nevarno napadli, goste iz Genove je večkrat rešilo zagotovo prvo ime tekme, argentinski reprezentančni vratar Sergio Romero. Ta je z neverjetnimi obrambami paral živce Milanovim navijačem, večkrat se je izkazal tudi v zaključku srečanja, ko so rdeče-črni še zadnjič izvršili pritisk za morebitno izenačenje.

Inter in Napoli z visoko zmago
Nogometaši Interja so z 0:3 slavili v Pescari, kjer so črno-modrim visoko zmago priborili Wesley Sneijder, Diego Milito in Philippe Coutinho. Sneijder je v 19. minuti po manjši zmedi iz neposredne bližine žogo brcnil v mrežo, že dve minuti pozneje je Milito po podaji Antonia Cassana vodstvo podvojil. Končni izid je slabih deset minut pred iztekom rednega dela srečanja postavil Coutinho, ki je vratarja Mattio Perina premagal po natančni Militovi podaji. Z enakim izidom so v Palermu nogometaši Napolija odpravili ekipo Josipa Iličića, ki je tekmo izpustil zaradi lažje poškodbe. Še pred odmorom je zadetek dosegel Marek Hamšik, na 0:2 je v drugem polčasu povišal Christian Maggio, v polno pa je dve minuti pred koncem zadel še Edinson Cavani, ki je kljub številnim ponudbam iz drugih evropskih klubov ostal zvest ekipi iz Neaplja.

Roma remizirala, Lazio slavil
Na rimskem Olimpicu je Roma šele v 91. minuti iztržila remi, potem ko je Nico Lopez po podaji Michaela Bradleyja z levico ugnal vratarja Catanie Mariana Andujarja (2:2). Pred tem so zadeli Giovanni Marchese, Alejando Gomez (oba Catania) in Pablo Daniel Osvaldo (Roma). Romin mestni tekmec Lazio je bil uspešnejši, saj je v Bergamu z 1:0 odpravil Atalanto. Mož odločitve je bil Hernanes, ki je v 18. minuti iz neposredne bližine po podaji Stefana Maurija z levico ukanil Andreo Consiglija.

1. krog:
MILAN - SAMPDORIA 0:1 (0:0)
Costa 59.

Milan:
Abbiati, de Sciglio, Bonera, Yepes, Antonini, Flamini, Montolivo, Nocerino (75./Constant), Boateng, El Shaarawy (55./Pazzini), Robinho (59./Emanuelson).

Sampdoria: Romero, Berardi, Gastaldello, Rossini, Costa, Obiang, Tissone, Poli (80./Munari), Estigarribia (73./Maxi Lopez), Eder (75./Soriano), Krstičić.

Sodnik: Luca Banti

ATALANTA - LAZIO 0:1 (0:1)
Hernanes 18.

CHIEVO - BOLOGNA 2:0 (0:0)
Pellisier 65., Cruzado 78.
Cesar je igral celo tekmo, Jokića (Chievo) ni bilo v kadru. Krhina (Bologna) ni bilo v kadru.

GENOA - CAGLIARI 2:0 (0:0)