Valter Birsa je igral do 72. minute. Foto: EPA
Mauro Icardi
Mauro Icardi je še drugič zapored odločil tekmo med Interjem in Chievom. Septembra je bil v Veroni prav tako edini strelec ob zmagi z 1:0. Foto: EPA
Josip Iličić in Borja Valero
Josip Iličić je v 2. minuti podal za gol Borje Valera. Foto: EPA
Juan Cuadrado
Juan Cuadrado je poskrbel za edini zadetek v Torinu, po njegovem predložku je žogo v lastno mrežo preusmeril Sebastien De Maio. Foto: Reuters
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je v 23 krogih dosegel prav toliko golov. Foto: Reuters

Črno-modri so pred domačimi navijači slavili prvič po dveh mesecih in desetič v tej sezoni z 1:0. V 48. minuti je edini zadetek dosegel Mauro Icardi, ki je bil po kotu dovolj spreten v kazenskem prostoru. Argentinec je pred tremi dnevi na milanskem derbiju (bilo je 3:0 za Milan) zapravil 11-metrovko za izenačenje. Trener Roberto Mancini je zaradi kazni po izključitvi tekmo spremljal s tribune. Inter je imel precej priložnosti, večkrat se je izkazal vratar Andrea Seculin, ki je prvič branil v Serie A. Icardi je z glavo zadel še prečko.

Higuain že pri številki 23

Vodilni Napoli je v Rimu pri Laziu slavil z 0:2, drugouvrščeni Juventus pa je na svojem stadionu pričakal Genoo in zmagal z 1:0. Tim Matavž, ki je v ponedeljek prestopil k rdeče-modrim, je igral od 81. minute. Zamenjal je Blerima Džemailija. Stara dama se je kljub ne preveč blesteči predstavi razveselila 13. zaporedne zmage, kar je nov klubski rekord. Za edini zadetek je po pol ure igre poskrbel Juan Cuadrado, čigar podajo po prodoru z desne strani v kazenski prostor je v lastno mrežo preusmeril branilec Sebastien De Maio. Genoa se je dobro borila, a sprožila le en strel v okvir vrat.
Na Olimpicu sta za Napoli zadela Gonzalo Higuain iz neposredne bližine (23. gol sezone) in Jose Callejon z lepim lobom z roba kazenskega prostora v 24. in 27. minuti. Neapeljčani sedemkrat zapored niso zmagali vse od sezone 1987/88!
Iličić podal za prvi gol Fiorentine
Fiorentina je v 93. minuti prišla do zmage nad Carpijem z 2:1. Junak je bil Mauro Zarate, ki je v 77. minuti zamenjal Josipa Iličića. Slovenski reprezentant je že v 2. minuti lepo podal med branilci v kazenski prostor, ko je gostitelje v vodstvo popeljal Borja Valero. 20 minut pred koncem je za Carpi, ki se je odlično kosal s favoriziranimi gostitelji, zadel Kevin Lasagna. Ta je pred 10 dnevi poskrbel za remi v Milanu proti Interju (1:1), tokrat pa mu je v sodnikovem podaljšku to preprečil Zarate z mojstrovino z 20 metrov, pri kateri je bil Vid Belec brez moči.
23. krog:

EMPOLI - UDINESE 1:1 (0:1)
Pucciarelli 90.; Zapata 23.
Saponara (Empoli) je v 66. minuti zastreljal 11-m.

FIORENTINA - CARPI 2:1 (1:0)
Valero 2., Zarate 93.; Lasagna 73.
Iličić (Fiorentina) je igral do 77. minute, Belec (Carpi) pa vso tekmo.

VERONA - ATALANTA 2:1 (1:1)
Siligardi 42., Pazzini 83.; Conti 30.
RK: Drame 55./Atalanta
Kurtić (Atalanta) je bil na klopi.
INTER - CHIEVO 1:0 (0:0)
Icardi 48.
Handanović (Inter) in Cesar sta igrala vso tekmo, Birsa (oba Chievo) do 72. minute.

JUVENTUS - GENOA 1:0 (1:0)