Samir Handanović je še drugič ta teden iz mreže pobral tri žoge. V sredo je Inter v italijanskem pokalu s 3:0 izgubil v Torinu proti Juventusu. Foto: Reuters
Diego Sebastian Laxalt in Josip Iličić
Josip Iličić tokrat ni imel pravih priložnosti za zadetek, njegov poskus z levico v 49. minuti je vratar Mattia Perin ubranil. Foto: EPA
Paul Pogba
Paul Pogba je v Veroni odigral odlično tekmo, ki jo je kronal z zadetkom za 0:4. Foto: Reuters
Maurizio Sarri
Maurizio Sarri uspešno vodi Napoli, tokrat mu je nasproti stal nekdanji klub Empoli, na klopi katerega je sedel med letoma 2012 in 2015. Foto: Reuters

Po boljšem začetku "gostov" je najprej v 35. minuti slovenskega vratarja po predložku Keisukeja Honde z desne strani z glavo matiral branilec Alex. To je bil prvi zadetek, ki ga je Inter v letošnji sezoni dobil z glavo. V 73. minuti je na 2:0 povišal Carlos Bacca, ki je z golenico spravil žogo v mrežo po lepi podaji M'Bayeja Nianga prav tako z desne strani. Francoz je štiri minute pozneje s tretjim golom odločil zmagovalca. Prvi strel mu je Handanović ubranil, drugega po odbiti žogi ne.
Tik pred drugim zadetkom Milana je rezervist Mauro Icardi z 11-metrovke streljal v vratnico, potem ko ga je v kazenskem prostoru podrl Alex. Če bi bil malenkost natančnejši, bi to pomenilo izenačenje, tako pa je Inter v zadnjih 20 minutah doživel polom. Ob koncu je Handanović ustavil še nevaren poskus Maria Balotellija.
Inter je na zadnjih štirih tekmah italijanskega prvenstva osvojil le dve točki in za vodilnim Napolijem zaostaja že devet točk. Ob tem je na pragu izpada iz italijanskega pokala, saj je v sredo prvo polfinalno tekmo proti Juventusu tudi izgubil s 3:0. Trener Interja Roberto Mancini je bil na začetku drugega polčasa izključen zaradi protestov nad eno izmed spornih sodniških odločitev.
Remi Fiorentine
Fiorentina se je z Genoo v gosteh razšla brez zadetkov in počasi izgublja stik z vodilnim dvojcem Napolijem in Juventusom, ki sta visoko zmagala. Nogometaši iz Firenc, za katere je Josip Iličić igral do 56. minute, so sicer v Genovi imeli nekaj priložnosti, tako kot domača ekipa, a se mreži nista zatresli. Najbližje zadetku je bil Španec pri Genoi Suso, ki je v 50. minuti zadel vratnico.

Stara dama ne popušča
Juventus je v času nedeljskega kosila gostoval v Veroni pri Chievu in slavil z 0:4. Z enakim izidom je pred dvema tednoma zmagal tudi v Vidmu. Skupaj je bila to že 12. zaporedna zmaga Torinčanov, s čimer so izenačili svoj rekord iz sezone 2013/14. V prvem polčasu se je dvakrat vpisal med strelce Alvaro Morata, ki odlično nadomešča poškodovanega Maria Mandžukića (v sredo je dvakrat zadel tudi v pokalu proti Interju), v nadaljevanju pa še Alex Sandro in po izjemni samostojni akciji Paul Pogba. Brazilec in Francoz sta ob koncu stresla še prečko. Valter Birsa je za Chievo igral do 68. minute, medtem ko je Boštjan Cesar počival zaradi rdečega kartona.

Napoli že pri 50 zadetkih
Napoli je bil ob šestem zaporednem ligaškem slavju s 5:1 boljši od Empolija, ki je na stadionu San Paolo v 28. minuti povedel, a nato že ob polčasu zaostajal, saj sta za preobrat hitro poskrbela Gonzalo Higuain z glavo in Lorenzo Insigne s prostega strela z 18 metrov. Pri izenačenju je bil Insigne podajalec. V drugem delu je bil v vse tri zadetke vpleten Jose Callejon. Najprej je po njegovem predložku Michele Camporese dosegel avtogol, Španec pa je v zadnjih 10 minutah še dvakrat spravil žogo za gostujočega vratarja. Neapeljčani so za 50 točk v tej sezoni dosegli že 50 golov in lovijo prvi scudetto po letu 1990. Pri Juventusu, pred katerim imajo dve točki prednosti, bodo gostovali 13. februarja.

22. krog:
MILAN
- INTER 3:0 (1:0)
Alex 35., Bacca 73., Niang 77.
Icardi (Inter) je v 70. minuti z 11-metrovke streljal v vratnico.

Milan: Donnarumma, Abate, Alex, Romagnoli, Antonelli, Honda (89./Boateng), Kučka, Montolivo, Bonaventura, Niang (79./Balotelli), Bacca (85./Bertolacci).
Inter:
Handanović, Santon, Miranda, Murillo, Juan Jesus, Medel, Brozović, Perišić (78./Felipe Melo), Eder, Ljajić (87./Telles), Jovetić (64./Icardi).
Sodnik:
Antonio Damato

CHIEVO - JUVENTUS 0:4 (0:2)
Morata 6., 40., Sandro 61., Pogba 67.
Birsa je igral do 68. minute, Cesar (oba Chievo) je počival zaradi rdečega kartona.

NAPOLI - EMPOLI 5:1 (2:1)
Higuain 33., Insigne 37., Camporese 52./ag, Callejon 84., 88.; Paredes 28.

GENOA - FIORENTINA 0:0
Iličić (Fiorentina) je igral do 56. minute.
TORINO - VERONA 0:0
UDINESE - LAZIO 0:0
RK: Danilo 43.; Matri 85.
BOLOGNA - SAMPDORIA 3:2 (2:0)
Mounier 12., Donsah 24., Destro 88./11-m; Muriel 54., Correa 80.
ROMA - FROSINONE 3:1 (1:1)
Nainggolan 18., El Shaarawy 48., Pjanić 84.; Ciofani 24.

CARPI - PALERMO 1:1 (0:1)
Mancosu 74./11-m; Gilardino 24.
Belec (Carpi) in Struna (Palermo) sta igrala vso tekmo, Anđelković (Palermo) je bil na klopi.

ATALANTA - SASSUOLO 1:1 (1:1)