Zimzeleni Alessandro Del Piero je znova udaril s prostega strela. Foto: EPA
Francesco Totti in Antonio Marquinho
Francesco Totti in Antonio Marquinho sta v zadnjih minutah poskrbela za zmago Rome nad Udinesejem. Foto: EPA

Laziu (54 točk) in Udineseju (51) sta se namreč z zmagama v 32. krogu približala Roma (50) in Inter (48). Rimljani so na Olimpicu premagali Videmčane s 3:1, Inter pa je bil po preobratu in dveh zadetkih Diega Milita boljši od Siene z 2:1. Velik spodrsljaj si je s tretjim zaporednim porazom privoščil Napoli, ki je na San Paolu izgubil proti Atalanti (1:3). Roma ga je prehitela, Inter pa po točkah ujel.
Škarjice Pepeja
Na stadionu Juventus v Torinu je "stara dama" prvič povedla v 30. minuti. Po podaji Andree Pirla si je Simone Pepe sedem metrov od vrat lepo ustavil žogo s prsmi, nato pa s škarjicami zatresel mrežo. V 45. minuti je po predložku z desne strani z glavo izenačil Stefano Mauri. To je bila edina priložnost gostov v prvem polčasu, medtem ko jih je imel Juve, ki je povsem prevladoval, še kar nekaj. Blestel je vratar Federico Marchetti.

Za končnih 2:1 je v 82. minuti s prostega strela zadel neumorni rezervist Alessandro Del Piero, ki je 700. oblekel belo-črni dres. V igro je prišel devet minut prej, ko je zamenjal Mirka Vučinića. Lazio, ki ga tarejo številne težave s poškodbami, se je tudi v drugem polčasu večinoma branil.
"Sarma" še najboljši pri gostih
Roma je z odlično predstavo proti Udineseju hitro potisnila v pozabo sobotni poraz s 4:2 v Lecceju. Tekmo je v 86. minuti odločil Francesco Totti, ki je zadel z enega metra po lepi akciji in podaji Pabla Osvalda, strelca prvega zadetka in najboljšega igralca srečanja. Samir Handanović je bil pri zadetkih nemočen. Osvaldo ga je za 1:0 v 8. minuti premagal v drugem poskusu, potem ko je žogo po prvem njegovem strelu odbil. V drugem polčasu se je "Sarma" najbolj izkazal, ko je sijajno ubranil strel Erika Lamele. Bil je najboljši posameznik pri gostih.