Dinamo je v Trondheimu proti Rosenborgu branil prednost 2:0 iz Maksimira. Krvnik Maribora je na stadionu Lerkendal povedel v 11. minuti, ko je Dominik Livaković že ubranil poskus Mika Jensena iz neposredne bližine, a je žogo nerodno izbil v vratnico, od katere se je ta odbila "na nogo" Davidu Akintoli, ki jo je z nekaj metrov pospravil v mrežo.

Slovenski nogometni reprezentant Petar Stojanović (številka 30) se s soigralci veseli izenačujočega zadetka Amerja Gojaka na stadionu Lerkendal v Trondheimu. Zagrebčani bodo sedmič igrali v Ligi prvakov. Foto: Reuters
Davide Akintola je v 11. minuti popeljal Rosenborg v vodstvo. Foto: EPA

Gojak adut Dinama s klopi
Dinamo je v nadaljavanju le potrdil uvrstitev v Ligo prvakov. V 71. minuti je Amer Gojak, ki je stopil na zelenico v 66. minuti, po samostojnem prodoru nenadoma ustrelil s kakšnih 20 metrov in žogo poslal v zgornji desni kot vratarja Andreja Hansna. Pravi evrogol! Končna statistika: posest žoge 56:44, streli 17:15, v okvir vrat 7:4 - vse za Rosenborg.

Vukanović in Borjan junaka Crvene zvezde na Marakani

Aleksa Vukanović je v 59. minuti zadel za vodstvo Crvene zvezde. Foto: Reuters

Težje delo je imela Crvena zvezda, ki je na prvi tekmi v Bernu izvlekla remi (2:2). Na povratnem srečanju so imeli pobudo Švicarji, a je njihove upe precej zmanjšal Aleksa Vukanović, ki je v 59. minuti zadel z glavo po podaji z leve strani. Gostje se niso predali. V 82. minuti je El Fardu Ben Nabouhane po poskusu Saidyja Janka z roba kazenskega prostora žogo nerodno preusmeril za hrbet svojega vratarja Milana Borjana. Sledila je napeta končnica, v kateri pa so se Beograjčani le ubranili. Borjan je v 92. minuti izjemno ubranil poskus Jeana Pierra Nsameja, ko je žoga letela pod prečko. Malo pozneje so se Beograjčani veselili drugega zaporednega nastopa v Ligi prvakov. Končna statistika: posest žoge 53:47, streli 13:7, v okvir vrat 4:2 – vse za Young Boys.

Kapetan Crvene zvezde Marko Marin in soigralci pred polno Marakano oziroma stadionom Rajka Mitića proslavljajo uvrstitev v Ligo prvakov. Foto: Reuters

Olympiacos gladko opravil s Krasnodarjem
Pričakovano si je napredovanje zagotovil tudi Olympiacos, ki je s skupnim izidom 6:1 izločil Krasnodar. Preostale tri tekme bodo v sredo. Prednost z 1:0 na prvi tekmi si je priigral Club Brugge proti avstrijskemu Lasku ter Slavija Praga proti romunskemu Cluju. Lanski polfinalist Ajax in Apoel s Cipra sta na prvi tekmi remizirala (0:0).

Akintola 11.; Gojak 71.
Petar Stojanović je za Dinamo igral vso tekmo.

Rosenborg BK vs Dinamo Zagreb( id: 18698504 datum: 28.7.2019)

CRVENA ZVEZDA - Young Boys 2:2
1:1 (0:0)
Vukanović 59.; Ben Nabouhane 82./ag

Crvena Zvezda Beograd vs BSC Young Boys( id: 18698686 datum: 28.7.2019)

CLUB BRUGGE - LASK 1:0

V odebeljenem tisku je izid prvih tekem. Zmagovalci se uvrstijo v Ligo prvakov. Žreb skupinskega dela bo v četrtek ob 18.00.