Domžalčani so pokazali, da se lahko kosajo z vodilno ekipo švedskega prvenstva. Foto: www.alesfevzer.com
Domžalčani so gostili Malmö, ki je v pretekli sezoni zasedel tretje mesto v švedski ligi, a še pomembneje ‒ trenutno modri vodijo po polovici prvenstva 2019. Na vrhu Allsvenskana imajo dve točki več od AIK-a, ki ga je Maribor sinoči premagal z 2:1. Foto: www.alesfevzer.com

Domžalski nogometaši so po izločitvi malteškega Balzana odigrali prvi del dvoboja z Malmöjem, ki je v 1. krogu kar z 11:0 izločil Ballymeno United. Gostitelji so pokazali, da se lahko kosajo z vodilno ekipo švedskega prvenstva (imeli so tudi dvakrat več strelov), a je ta vseeno dosegla dragocena zadetka v gosteh, kar jo postavlja v vlogo favorita pred povratnim obračunom.

Dva gola z glavo
Nogometaši Domžal so v prvem polčasu imeli nekaj lepih priložnosti, dvakrat so merili za las mimo vrat – v 12. minuti je Shamar Nicholson poskusil z 12 m, Adam Gnezda Čerin pa je v 24. minuti poskusil z volejem z 22 m.

V 37. minuti jim je le uspelo povesti. Po podaji iz kota Senijada Ibričića je z glavo zadel Shamar Nicholson. Šest minut pozneje so gostje izenačili iz podobne situacije – po podaji Behranga Safarija iz kota je bil v kazenskem prostoru najvišji Rasmus Bengtsson, ki je z glavo meril v spodnji desni kot.

Domžalčanom je odmor dobro del, saj so že v 48. minuti zadeli za novo vodstvo. Med strelce se je vpisal Adam Gnezda Čerin – na vrhu kazenskega prostora je odigral dvojno podajo z Nicholsonom, po preigravanju je prišel čisto blizu gola in nasprotnega vratarja premagal s strelom v spodnji desni kot.

Gostje so znova hitro izenačili. Oscar Lewicki je uspešno prodiral po desni strani, preigral domžalskega nogometaša in poslal nizek predložek na bližnjo vratnico, tam pa je bil najhitrejši Marcus Antonsson, ki je z levico ugnal Sorčana.

Vmes je še enkrat nevarno, a malo previsoko z 18 metrov streljal Gnezda Čerin. Novo priložnost so domači imeli v 73. minuti, ko je z glavo poskusil Matej Podlogar, a se je izkazal vratar gostov, tako kot po poskusu Gnezde Čerina globoko v sodniškem dodatku.