Napadalec Nils Petersen, ki se mu ni uspelo dokazati pri Bayernu, je odločil prvo tekmo. Foto: EPA
Dejan Milić
Dejan Milić je preprečil višji poraz. Foto: EPA
Simon Rožman
Simon Rožman je lahko zadovoljen s prikazanim na stadionu Schwarzwald. Foto: EPA

Izbranci Christiana Streicha, ki so v pretekli sezoni končali Bundesligo na sijajnem sedmem mestu, so sredi priprav na novo sezono, ki se začenja 19. avgusta. Imeli so terensko premoč (streli 11:9, v okvir 5:4, koti 6:2, posest 58:42 %), a so se Domžalčani disciplinirano branili in obdržali možnosti za napredovanje.

Petersen na pravem mestu
V 17. minuti je imel prvo priložnost Florian Niederlechner, ki je zadel zunanji del mreže. Gostitelji so povedli iz prve nevarne akcije na tekmi v 20. minuti. Po predložku Tima Kleindiesta z desne strani je Niederlechner žogo z voleja podal pred vrata, kjer je Nils Petersen iz bližine zatresel mrežo z levo nogo.
Milić obranil najstrožjo kazen
Domžalčani so prvič resneje zagrozili v 22. minuti, ko je po podaji Senijada Ibričića z glavo poskusil Amedej Vetrih, a le za malo zgrešil. Le minuto zatem je Vetrih v kazenskem prostoru podrl Niederlechnerja. Z bele točke je streljal Petersen, vendar je Dejan Milić njegov poskus v spodnji desni kot odbil. V 28. minuti je za zadnjo lepšo priložnost v prvem polčasu poskrbel Vetrih, a je njegov udarec z desetih metrov ustavil Alexander Schwolow.

Malo priložnosti v drugem polčasu
V drugem polčasu je najprej poskusil Christian Günter s prostega strela z 18 metrov, dobro pa je posredoval Milić. V 54. minuti so slovenski pokalni prvaki zahtevali enajstmetrovko, potem ko je eden izmed domačih igralcev domnevno igral z roko v kazenskem prostoru, a sodniki niso piskali najstrožje kazni. Pet minut pozneje je na drugi strani z glavo malo nenatančno meril Caglar Söyüncü, v 63. minuti pa je dober strel Amirja Abrashija ustavil domžalski vratar. To je bila tudi zadnja nevarnejša akcija na tekmi.

Povratna tekma bo prihodnji četrtek v Stožicah.