Uroš Korun, Andraž Šporar in Nejc Vidmar
Dvoboj Uroša Koruna in Andraža Šporarja pred vratarjem Nejcem Vidmarjem. Foto: BoBo
Luka Zahović
Luka Zahović je popeljal Maribor v četrtfinale, kjer se bo pomeril s Krko. Foto: BoBo

Na prvi tekmi prejšnji teden v Domžalah so z zadetkom Arisa Zarifovića slavili Ljubljančani z 0:1.
Tokrat so ravbarji povedli že v 8. minuti, ko je po strelu Erika Janže iz kota z glavo iz bližine na prvi vratnici zadel Uroš Korun. Na 0:2 je deset minut pozneje prav tako z glavo povišal Nemanja Maksimović, podal je Benjamin Morel. V 41. minuti pa je po odbiti žogi z lepim diagonalnim strelom iz voleja z desnega roba kazenskega prostora tretji zadetek dosegel Darko Zec.

Poraz Olimpije je v 82. minuti z glavo iz bližine ublažil Miran Burgič po predložku Filipa Valenčiča z desne strani. Šest minut prej so gostje ostali brez Kenana Horića, ki je prejel drugi rumeni karton.

Sallalich prodrl, Zahović zadel
V Ljudskem vrtu so na preloženem dvoboju osmine finala med Mariborom in Radomljami vijoličasti slavili z 1:0. Edini zadetek je v 25. minuti dosegel Luka Zahović, ki je iz bližine potisnil žogo v mrežo po izjemnem prodoru Sintayehuja Sallalicha, dolgem kar 70 metrov od enega do drugega kazenskega prostora.
Radomljani so imeli lepo priložnost deset minut prej, ko je po kotu Janez Zavrl streljal čez prečko. V 40. minuti je Dudu Biton s 14 metrov zadel vratnico, okvir gostujočih vrat pa se je zatresel še v 66. minuti, ko je Matej Centrih ob poskusu izbijanja žogo poslal v prečko.