Slobodan Vuk je v uvodnih minutah dvakrat zadel v Ljudskem vrtu. Foto: Aleš Fevžer
Vetrih v Novi Gorici odgovoril Brečeviću

Odločitev pred 800 gledalci v Ljudskem vrtu je padla že v prvih 20 minutah, ko so gostje zabili kar tri gole. Prvega je v tretji minuti dosegel Slobodan Vuk, ki je po kotu Žige Kousa na daljši vratnici z glavo pospravil žogo za hrbet Marka Pridigarja.

Vuk in Balkovec povišala prednost
V 14. minuti je Dragan Čadikovski s podajo po tleh za hrbet domače obrambe lepo našel vtekajočega Vuka, ki je rutinirano še drugič matiral Pridigarja. Piko na i domžalskemu "blitzkriegu" je v 20. minuti postavil Jure Balkovec, potem ko je s polvolejem z roba kazenskega prostora zadel desni spodnji kot Pridigarja, pred katerim se je žoga odbila. Domžale so do polčasa uspešno branile prednost.

Fajić dosegel častni zadetek
Vijoličasti so v drugem polčasu prevladovali na zelenici, a so se gostje uspešno branili. Tako je bilo vse do 75. minute, ko je Nusmir Fajić po podaji Aleša Mejača z desne strani le ukanil Nejca Vidmarja. Ta se je izkazal v 84. minuti, ko je ustavil strel Roberta Berića. V 90. minuti je žoga po strelu Gorana Cvijanovića oplazila prečko.

Olimpija porazila Celjane
Ljubljančani so po uspehu v Murski Soboti dosegli še drugo spomladansko zmago. Olimpija je v Stožicah s 3:1 ugnala Celje. Zmaji so prvič zagrozila v 11. minuti, ko je iz bližine poskusil Nikola Nikezić, a je Matic Kotnik dobro posredoval, tako kot devet minut pozneje po strelu Williama Franklina Vicenteja (ta se je v nadaljevanju tekme poškodoval) s treh metrov. Brazilec v zeleno-belem dresu je imel v 23. minuti novo izjemno priložnost, ko je pobegnil celjskim branilcem, a nato z roba kazenskega prostora žogo poslal mimo vrat.
Kotnik je prvič klonil v 40. minuti. Anej Lovrečič je podal z desne strani, Matej Centrih pa je z nespretnim posredovanjem ukanil lastnega vratarja. Tri minute pozneje so branilci po podaji Bobana Jovića slabo ocenili let žoge, Nikezić pa iz bližine povišal na 2:0. Varovanci Andreja Razdrha so bili tudi v drugem polčasu nevarnejši tekmec. Rok Baskera je četrt ure pred koncem tekme najprej izgubil dvoboj iz oči v oči s Kotnikom, le minuto pozneje pa je s strelom po tleh z 20 metrov odločil tekmo. Tri minute zatem je Alexander Srdić znižal zaostanek, potem ko je natančno zadel od daleč iz obrata.
Brečević zadel za vodstvo Kopra
Koprčani so še na tretji spomladanski tekmi igrali neodločeno. Po remiju v Domžalah in domači točki proti Rudarju so bili na dobri poti, da le vpišejo novo zmago, a so konkretnejši Novogoričani v drugem polčasu izničili prednost "kanarčkov" (1:1). Goriška ekipa je v spomladanskem delu prvenstva na treh tekmah zbrala pet točk.

Gostje so povedli v 20. minuti, potem ko je nekdanji član belo-modrih Ivan Brečević z glavo izkoristil visoko podajo v kazenski prostor. V drugi polovici prvega polčasa so večkrat s streli poskušali nogometaši Gorice, a Matija Širok, Nejc Praprotnik, Dejan Žigon in Uroš Celcer niso dovolj dobro merili za izenačenje.

Izenačenje Vetriha po strelu iz kota
Drugi polčas so z zaporednima streloma odprli Novogoričani prek Saše Aleksandra Živca in Žigona. Zatem je bil eden izmed bolj aktivnih pri gostiteljih Amedej Vetrih, ki mu dvakrat ni uspelo žoge usmeriti proti želenemu cilju, v 68. minuti pa je le poskrbel za izenačenje, potem ko je zadel po Celcerjevi podaji iz kota.

V samem zaključku tekme so bili spet gostitelji tisti, ki so bili konkretnejši v napadalnih akcijah, večkrat so poskušali prek Živca in Žigona, toda žoge nista spravila mimo Igorja Nenezića, tako kot na drugi strani že pred tem v 77. minuti ni uspelo Andrei Miglioriniju ugnati Vasje Simčiča.