Thomas Müller je v drugem polčasu z dvema zadetkoma priigral Bayernu novo zmago. Foto: EPA
Dante
Branilec Dante nikakor ne najde prave forme, tokrat ga je Pep Guardiola zamenjal že po pol ure igre. Foto: EPA
Zoltan Stieber in Kevin Kampl
Kevin Kampl je na Imtech Areni igral v drugem polčasu. Foto: EPA
Joe Zinnbauer in Jürgen Klopp
Joe Zinnbauer in Jürgen Klopp sta si čestitala po delitvi točk v Hamburgu. Foto: EPA

Dortmundčani so imeli v Hamburgu v zadnjih letih vedno velike težave. Tudi tokrat se je domači strateg Josef Zinnbauer odločil za izjemno trdo igro na meji dovoljenega, včasih pa tudi čez. V boju za obstanek ni prostora za lepo igro.

Behrami čudežno ostal na igrišču
Že v 3. minuti na Imtech Areni je Valon Behrami s komolcem v obraz zadel Henrika Mhitarjana, sodnik Peter Gagelmann pa se presenetljivo ni odločil za rdeči karton. Črno-rumeni so skušali z dolgimi podajami, ki pa niso prinesle uspeha. Najlepšo priložnost v prvem polčasu je imel Pierre-Emerick Aubameyang, ki se je po lepi podaji Oliverja Kircha sam znašel pred Jaroslavom Drobnyjem, ki pa je odlično posredoval.

Kampl vstopil na začetku drugega polčasa
Ob odmoru je Kevin Kampl zamenjal nerazpoloženega Šindžija Kagavo. Behrami je pokosil Svena Benderja, a je ostal brez drugega rumenega kartona. V 67. minuti je Kampl preslabo streljal in Drobny ni imel težav, nato je slovenski reprezentant še dvakrat nevarno podal v kazenski prostor z leve strani, a se Ciro Immobile ni najbolje znašel. Borussia je imela premoč (streli 4:12, posest 32:68 odstotkov).

Kijotake zlahka mimo Danteja
Pep Guardiola
je na pred sredino izjemno pomembno tekmo Lige prvakov proti Šahtarju skušal odpočiti nekatere nosilce igre. Robert Lewandowski, Franck Ribery in Bastian Schweinsteiger so začeli na klopi. Bavarci v prvem polčasu niso blesteli. Hannover je povedel v 25. minuti, ko je Jimmy Briand v kazenskem prostoru našel Hirošija Kijotakeja. Japonec se je otresel počasnega Danteja in z diagonalnim strelom z desnico zatresel malo mrežico, Manuel Neuer je bil nemočen.

Xabi Alonso odlično izvedel prosti strel
Tri minute zatem je David Alaba zelo hitro padel po dvoboju s Salifom Sanejem, Xabi Alonso je s prostega strela z 20 metrov z leve strani sijajno zavrtinčil žogo prek živega zidu, Španec je pri strelu celo spodrsnil, a je žoga vseeno pristala v mreži. V 32. minuti je imel Guardiola dovolj slabe igre Danteja, spremenil je postavitev v obrambi, v igro pa je poslal Lewandowskega.

Müller odločil v drugem polčasu
Po uri igre je poljski napadalec skušal streljati z glavo s petih metrov, a ga je Marcelo zadel z nogo naravnost v glavo. Sodnik Tobias Welz je takoj iztegnil roko proti beli točki, Thomas Müller pa je matiral Rona Roberta Zielerja. Vstopila sta tudi Schweinsteiger in Ribery, po podaji Francoza z desne strani pa je Müller v 72. minuti postavil končni izid.

Kohr potopil Wolfsburg
Wolfsburg je doživel prvi poraz v spomladanskem delu. Odločitev v Augsburgu je padla v 63. minuti, ko je Naldo v kazenskem prostoru podrl Rahmana Babo. Najstrožjo kazen je izvedel Tobias Werner, a je Diego Benaglio žogo uspel odbiti, pritekel je Dominik Kohr in iz bližine zatresel mrežo.

Podivjani navijači v Stuttgartu ranili 12 policistov
V navijaškem divjanju pred petkovo tekmo med Stuttgartom in Hertho (0:0) je poškodbe utrpelo 12 policistov. V incident so bili vpleteni navijači obeh klubov, ki se borita za obstanek v Bundesligi. Pred Mercedes-Benz Areno je bilo 500 policistov, te pa so napadli navijači. Tri so s pirotehničnimi sredstvi in steklenicami poškodovali pred stadionom, navijači pa niso prizanesli niti policijskemu konju, v katerega so vrgli koš za smeti.

Policijski avtomobil z dvema policistoma je napadla skupina kakšnih 80 navijačev, ki pa so se po opozorilnih strelih razbežali, v avtomobil pa so metali kamenje in po njem udarjali z železnimi palicami. Policista sta utrpela poškodbe glave. Policija je potrdila, da so navijači poškodovali še 12 avtomobilov, ki so bili parkirani pred stadionom, in naredili okrog 7.000 evrov kazni, škoda na policijskih avtomobilih pa znaša približno 5.000 evrov.

Policija je sicer pričakovala težave z navijači Herthe, ki so okrepitve našli tudi med tekmeci Stuttgarta, navijači Karlsruheja. Po prvih ocenah je bilo v divjanje udeleženih okrog 300 izgrednikov, policija pa jih je umirila šele z uporabo solzivca in gumijastih palic.