Borussia Dortmund je na prvi tekmi nove sezone Bundeslige navdušila poln Westfalen. Foto: EPA
Thomas Tuchel
Thomas Tuchel je uspešno začel pot na dortmundski klopi. Foto: EPA
Thomas Müller
Thomas Müller je z dvema zadetkoma odprl novo sezono. Foto: EPA
Douglas Costa
Douglas Costa je v izjemni formi. Vsekakor velika okrepitev za Bavarce. Foto: EPA
Medhi Benatia in Robert Lewandowski
Medhi Benatia je dosegel prvi zadetek v 53. sezoni Bundeslige. Foto: EPA

Gostitelji so na Westfalnu blesteli v prvem polčasu. V vsega 26 minutah so mrežo najboljše nemške ekipe pretekle pomladi zatresli kar trikrat. Dortmundčani so mrežo sicer zatresli že v osmi minuti, vendar je bil zadetek Henrika Mhitarjana zaradi nedovoljenega položaja razveljavljen. Sedem minut pozneje pa so domači nogometaši vendarle povedli. Lepo kombinacijo Matsa Hummelsa in Šindžija Kagave je z leve z močnim strelom v bližnji kot uspešno zaključil Marco Reus.

Šest minut za tem je po natančnem predložku Marcela Schmelzerja z glavo prednost povišal Pierre-Emerick Aubameyang. Odličen prvi polčas je kronal Mhitarjan, ki je v 33. minuti žogo v mrežo pospravil po podaji Aubameyanga v protinapadu. Dortmundčani so imeli še kar nekaj zrelih priložnosti, po petih minutah drugega polčasa pa je po podaji Reusa z desne Mhitarjan postavil končni izid tekme. Kevin Kampl je tekmo začel na klopi, Thomas Tuchel, ki je prvič v nemškem prvenstvu vodil Borussio, pa ga je v igro namesto Reusa poslal v 78. minuti.

Udaren začetek prvakov
Nič novega na Allianz Areni. Hamburg je znova prejel pravo nogometno lekcijo. 53. sezona Bundeslige se je začela z visoko zmago Bayerna (5:0), ki je že ujel pravo formo. Najbolj napet trenutek večera v Fröttmaningu se je zgodil uro po koncu tekme, ko je alpski smučar Felix Neureuther vlekel pare 2. kroga nemškega pokala. Izžrebal je veliki derbi Wolfsburg - Bayern. Glavna favorita za naslov prvaka se bosta udarila že 28. oktobra. Pred dvema tednoma so volkovi v režiji Nicklasa Bendtnerja premagali Bavarce v nemškem superpokalu po streljanju 11-m.
HSV na zadnjih šestih gostovanjih v Münchnu prejel kar 36 golov
V prejšnjih petih sezonah je Hamburg v Münchnu doživel gladke poraze (5:0, 6:0, 9:2, 3:1 in 8:0). Tudi tokrat je Bruno Labbadia skušal z "bunkerjem", v prvem polčasu so gostje še držali visok ritem, potem pa so popolnoma popustili. O premoči Bayerna pričata posest žoge (77:23 %) in streli na vrata (23:5).
Benatia edini strelec v prvem delu
Gostitelji so povedli v 27. minuti, ko je Xabi Alonso s prostega strela podal pred vrata, obramba gostov pa je pozabila na Medhija Benatio, ki je žogo zadel z desnim ramenom in jo poslal v mrežo. Še pred odmorom je imel David Alaba lepo priložnost za 2:0, vendar je meril prek vrat.
Velika napaka Ostrzoleka
V 52. minuti je Matthias Ostrzolek nespretno odbil žogo z glavo iz svojega kazenskega prostora, poslal jo je naravnost do Roberta Lewandowskega, ki je z desnico povišal na 2:0. Labbadia je po uri igre poslal v igro Ivico Olića, ki je dobil aplavz navijačev, saj je pustil velik pečat pri Bayernu.
Dva gola Müllerja v štirih minutah
Gostje niso uspeli resno zapretiti, Pep Guardiola pa je namesto Arjena Robbna v igro poslal Maria Götzeja. Junak finala lanskega svetovnega prvenstva je v 69. minuti na desni strani našel Douglasa Costo, ki je z zunanjim delom nogometnega čevlja velemojstrsko serviral žogo na glavo Thomasa Müllerja. Vratar Rene Adler je bil nemočen po strelu iz bližine. Bavarci so se sprostili in uprizorili pravi šov. Štiri minute zatem je Lewandowski zaposlil Müllerja, ki je preigral Adlerja in povišal na 4:0.
Sijajni Costa kronal odlično predstavo
Tri minute pred koncem je nesrečni Ostrzolek padel po dvoboju z Rafinho, vsi so čakali na pisk sodnika Bastiana Dankerta, ki pa ga ni bilo. Igra se je nadaljevala in Douglas Costa je z natančnim strelom z levico z roba kazenskega prostora postavil končni izid in kronal odlično igro na uvodni tekmi prvenstva.
Guardiola zadovoljen z uvodno predstavo
"V prvem polčasu je bilo zelo težko, saj je HSV v obrambi igral s šestimi igralci v zadnji liniji. V drugem polčasu smo igrali precej bolje. Zelo sem zadovoljen z debijem Douglasa Coste in Vidala. Prepričan sem, da nam bosta pomagala v letošnji sezoni. Za prvo tekmo smo igrali zelo dobro," je pojasnil Guardiola.