Christian Gentner je vstopil v 70. minuti pri zaostanku z 0:2. Stuttgart je v zadnjih 20 minutah igral sijajno in si zaslužil točko. Foto: EPA
Šindži Kagava
Šindži Kagava je dosegel edini zadetek v prvem polčasu. Foto: EPA
Arjen Robben
Arjen Robben je v zadnjem mesecu ujel pravo formo. Foto: EPA

80.720 gledalcev na stadionu Westfalen je bilo navdušenih nad predstavo obeh ekip. To je bila prava klasika Bundeslige! Priložnosti so se vrstile druga za drugo, niti minuta igre ni bila dolgočasna, predvsem drugi polčas je bil sijajen.

Rumeno-črni so bili v prvem polčasu precej boljši tekmeci (streli na gol 16:2). V 24. minuti je Kevin Grosskreutz stresel prečko. Devet minut zatem je Borussia le povedla. Marcel Schmelzer je podal z leve strani, Sebastian Kehl pa je z glavo podaljšal do Šindžija Kagave, ki je z desnico poslal žogo s petih metrov pod prečko.

Izjemen preobrat Stuttgarta v osmih minutah

V 48. minuti je Lukasz Piszczek zadel vratnico, v naslednji akciji pa je Jakub Blaszczykowski po podaji Matsa Hummelsa povišal na 2:0. Na tribunah je bilo izjemno vzdušje, navijači so že prepevali šampionske pesmi. V 63. minuti je William Kvist z roba kazenskega prostora zadel vratnico, in to je bil signal, da se Stuttgart še zdaleč ni predal. Trener Bruno Labbadia je v 70. minuti v igro poslal Christiana Gentnerja, kar se je izkazalo za odlično potezo. 26-letni vezist je podal do Georga Niedermeierja, ki je lepo preusmeril žogo do Vedada Ibiševića. Bosanski napadalec je z desno nogo poslal žogo v mrežo.

Stuttgart je dobil silovit zalet. V 77. minuti se je žoga po zračnem dvoboju med Ibiševićem in Nevenom Subotićem odbila do Juliana Schieberja, ki je preigral Schmelzerja, nato pa obšel še vratarja Romana Weidenfellerja in zatresel mrežo. Gostitelji so bili popolnoma šokirani, le 99 sekund zatem so se znašli v zaostanku. Zdravko Kuzmanović je na sredini igrišča prestregel slabo podajo Kehla in na levi strani našel Schieberja, ki je z močnim strelom z levico poslal žogo med nogama Weidenfellerja v mrežo.

Gentner izkoristil darilo Schmelzerja
Kehl je napako popravil v 82. minuti, ko je našel Hummelsa, ki je s strelom z 18 metrov ob vratnici matiral Svena Ulreicha. Trener Borussie Jürgen Klopp je hotel priti do polnega izkupička. V 84. minuti je v igro poslal Ivana Perišića, ki je tri minute zatem po kotu z desnico z osmih metrov poslal žogo pod prečko. Stadion Westfalen se je tresel, Klopp je letel po zraku in že imel eno roko na prestižnem krožniku, ki ga dobi nemški prvak. Sodnik Michael Weiner je določil, da se bodo odigrale še tri minute dodatka. V 92. minuti je Schmelzer visoko žogo v kazenskem prostoru z glavo izbil naravnost na nogo Gentnerja, ki je preigral Kehla in z levico mojstrsko zabil žogo pod prečko.

Labbadia: Zaradi takih tekem se splača biti trener
"To je bila neverjetna tekma. Takega poteka tekme, s toliko zasuki, še nisem doživel. Pri vodstvu z 2:0 smo imeli vse v svojih nogah. Stuttgart se je izjemno vrnil v igro in na koncu moram biti celo zadovoljen z remijem," je poudaril Klopp. "Zaradi takih super tekem se zares splača biti nogometni trener," je še dodal Labbadia.

Robben odločil bavarski derbi

Bayern se je dolgo časa mučil v Nürnbergu, kjer ni zmagal že vse od septembra 2005. Trener Jupp Heynckes je moral na začetku drugega polčasa v igro poslati Bastiana Schweinsteigerja in Francka Riberyja.

Pritisk 22-kratnih nemških prvakov se je stopnjevall iz minute v minuto. V 66. minuti se je Mario Gomez izognil prepovedanemu položaju in podal v sredino, kjer je Thomas Müller zatresel mrežo. stranski sodnik je napačno dosodil prepovedani položaj. Tri minute zatem je nesojeni slovenski reprezentant Dominic Maroh izpred svojega kazenskega prostora podal naravnost v noge Tonija Kroosa, ki je našel Riberyja. Francoz je skušal z močnim strelom po sredini vrat ukanili Raphaela Schäferja, ki je žogo odbil. Do nje je prišel Arjen Robben, ki jo je z levico poslal v mrežo.

V 87. minuti je Gomez z glavo zadel prečko, v naslednji akciji pa so imeli gostitelji veliko priložnost za izenačenje, ki bi zelo vplivalo tudi na nadaljnji potek nemškega prvenstva. Izraelski rezervist Almog Cohen se je v dežju odločil za strel s 30 metrov, Manuel Neuer je žogo odbil v prečko.

Prednost Borussie se je s sedmih stopila na tri točke, Bayern pa ima tudi boljšo razliko v zadetkih, ki odloča v primeru istega števila točk. V sredo, 11. aprila, ob 20.00 je veliki derbi na stadionu Westfalen.