Didier Drogba je v izdihljajih tekme zapravil strel z bele točke in posledično ni uspel svoji ekipi priboriti vseh treh točk. Foto: Reuters
Roman Pavljučenko
Takole je Roman Pavljučenko v 15. minuti 'ostroge' popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Newcastle United
Nogometaši Newcastle Uniteda so se takole razveselili vodilnega zadetka, ki ga je dosegel Kevin Nolan. Foto: EPA

Tekmo so gostje, ki so začeli brez Didierja Drogbaja, začeli bolje, agresivno so pokrivali nasprotnika, a nato v 15. minuti za hip zaspali v obrambi, in Tottenham je smuknil v vodstvo. V akciji za zadetek je sicer prišlo do prepovedanega položaja, a se piščalka glavnega sodnika Mika Deana ni oglasila. Jermain Defoe je s podajo v nadaljevanju akcije našel Romana Pavljučenka, ki je povsem neovirano prišel do strela in žogo spravil za hrbet Petra Čecha.

Anelkaju razveljavili zadetek
Obe ekipi sta si do konca polčasa priigrali nekaj lepih priložnosti, še največ jih je zapravil Salomon Kalou, ki je v 23. minuti žogo poslal čez gol, nato pa še dve minuti kasneje, ko je v odlično obrambo prisilil domačega vratarja Heurelia Gomesa. Nicolas Anelka je minuto pred iztekom rednega dela polčasa zatresel mrežo, a je sodniška trojka zadetek razveljavila zaradi domnevnega prepovedanega položaja.

Vstop Drogbaja spremenil tekmo
Na začetku drugega polčasa je Johna Obija Mikela zamenjal Didier Drogba, ki je že takoj testiral domačo obrambo, v 54. minuti je ogrel tudi Gomesove dlani. Hip zatem je brazilski vratar preprečil avtogol Wilsona Palaciosa. V 70. minuti pa so gostje vendarle zadeli. Drogba je stekel proti vratom Tottenhama, silovito sprožil, ob nespretnem posredovanju Gomesa pa je žoga zletela v mrežo.

Gomes popravil napako
V izdihljajih tekme je Gomes storil še eno veliko napako, ko je pred lastnimi vrati podrl Ramiresa, Dean pa je pokazal na belo točko. Drogbaju se je nato ponudila sijajna priložnost, da v zadnjih sekundah ukrade zmago na White Hart Lanu, a je njegov strel z 11 metrov domači vratar ubranil in tako popravil neumno napako.

'Srakam' še en veliki skalp
V Newcastlu so domači nogometaši svoje navijače domov poslali nasmejanih obrazov, saj so s 3:1 premagali bledi Liverpool, ki je v obrambi storil odločno preveč napak. Že v 15. minuti je vodilni zadetek iz domnevnega prepovedanega položaja dosegel Kevin Nolan, vodstvo pa je na začetku drugega polčasa izničil Dirk Kuyt. Po izenačujočem zadetku so bili varovanci Roya Hodgsona boljši nasprotnik, a premoči rezultatsko niso uspeli vnovčiti. Zato pa so 'srake' do konca tekme zadele še dvakrat. Najprej v 80. minuti, ko je po napaki Martina Škrtla v polno zadel Joey Barton, nato pa še v prvi minuti sodnikovega podaljška, ko je z razdalje gostujočega vratarja Joséja Reino matiral izjemni Andy Carroll.