Luis Suarez je z dvema prostima streloma poskrbel za dramatično končnico na Anfieldu. Foto: EPA
Hulk in Jamie Carragher
Hulk je po veliki napaki Jamieja Carragherja dosegel ključni zadetek na gostovanju. Foto: EPA
Radamel Falcao
Radamel Falcao je dosegel edini zadetek v Kazanu, a je bil po koncu tekme zelo razočaran. Foto: EPA
Eden Hazard
Eden Hazard je v 92. minuti preprečil podaljšek na Stamford Bridgeu. Foto: EPA
Mousa Dembele
Mousa Dembele je Tottenham popeljal med najboljših 16, kjer jih čaka Inter. Foto: EPA
Inter izločil Cluj, zdaj s Tottenhamom

Gostje, ki so prvo tekmo dobili z 2:0, so povedli v 19. minuti. Jamie Carragher je naredil veliko napako, ko je slabo podal žogo proti vratarju Pepeju Reini. Pritekel je Hulk in rutinsko poslal žogo v mrežo za šok na Anfieldu.
V 27. minuti je Luis Suarez našel luknjo v ruskem živem zidu. Vjačeslav Malafejev ni imel možnosti (1:1). Dve minuti pred odmorom je po akciji Joseja Enriqueja in Jordana Hendersona do strela z glavo prišel Joe Allen. Malafejev je žogo še uspel odbiti, a jo je Allen z volejem pospravil v mrežo.
Temperatura na Anfieldu se je dvignila, iz grl na Kopu je znova donelo, v drugem polčasu so redsi začeli odločno. Sijajni Suarez je s prvo mojstrovino s prostega strela po uri igre povišal na 3:1. Steven Gerrard in rezervist Jonjo Shelvey sta imela najlepši priložnosti za popoln preobrat, a nista bila natančna. V zaključku tekme so Rusi uspeli umiriti igro.

Gol Falcaa ni bil dovolj
Rubin Kazan je izločil branilca naslova Atletico Madrid. Na prvi tekmi so Tatari senzacionalno slavili na stadionu Vicente Calderon (0:2), Španci pa so povratno tekmo pred le 5.000 gledalci na stadionu Lužniki v Moskvi (tekmo so prestavili v rusko prestolnico zaradi velikega mraza Kazanu) dobili z 1:0. Šest minut pred koncem je zadel Radamel Falcao.
Rubin zdržal z igralcem manj
Falcao je dosegel še svoj 30. zadetek v Pokalu Uefa oziroma Evropski ligi. Le Šved Henrik Larsson je bil boljši z zadetkom več. Atletico je zadnjih pet minut (zaključek tekme in sodnikov dodatek) igral z igralcem več na igrišču, saj je bil v 89. minuti izključen kapetan Cesar Navas zaradi prekrška nad Falcaom, vendar španski ekipi ni uspelo zabiti še enega gola in si izboriti vsaj podaljška.
Joker Hazard zadel v 92. minuti
Zelo so se mučili nogometaši Chelseaja, ki so v Pragi ugnali Sparto z 1:0. Na Stamford Bridgeu je v 17. minuti David Lafata šokiral 38.640 gledalcev. Fernando Torres znova ni imel svojega večera zapravil je številne priložnosti. V 67. minuti je trener modrih Rafael Benitez v igro poslal Edena Hazarda, ki je v 92. minuti z močnim strelom matiral Tomaša Vaclika.
Steaua izločila Ajax
Chelsea se bo v osmini finala srečal s Steauo, ki je po streljanju enajstmetrovk izločila Ajax. Romuni so nadomestili dva zadetka zaostanka s prve tekme. Lasse Schöne in Niklas Moisander sta zgrešila strela z bele točke za ekipo iz Amsterdama.

"Sarma" ni prejel zadetka
Inter je že na prvi tekmi pred tednom dni na San Siru ugnal Cluj z 2:0, pred 25.000 gledalci v Romuniji pa je le še potrdil napredovanje (0:3). Samir Handanović je branil celotno tekmo in mrežo ohranil nedotaknjeno, Vid Belec pa je bil na klopi. Zadetke za Inter sta dosegla kolumbijski zvezdnik Fredy Guarin, ki je bil uspešen v 22. in 45. minuti, ter Marco Benassi, ki je v 88. minuti postavil končni izid.

Dembele junak v Lyonu
Inter se bo v osmini finala pomeril s Tottenhamom, ki si je v zadnji minuti priigral napredovanje. Mousa Dembele je v Lyonu zadel za izenačenje na 1:1. Povedli so gostitelji v 17. minuti, ko je bil natančen Maxime Gonalons, prednost pa so držali vse do sodnikovega dodatka. Na prvi tekmi so Londončani zmagali z 2:1.

Lazio pred Gladbacha do Stuttgarta
Lazio je po goleadi v Mönchengladbachu (3:3) na Olimpicu premagal Borussio z 2:0 in se uvrstil v osmino finala. Že v prvem polčasu sta zadela Antonio Candreva in Alvaro Gonzalez. Lazio se bo v osmini finala pomeril s Stuttgartom, ki je v Belgiji izločil Genk (0:2).