Gareth Bale je dvakrat izjemno izvedel prosti strel in poskrbel za veselje 31.762 gledalcev.na White Hart Laneu. Foto: EPA
Hulk
Hulk je z močnim strelom načel mrežo Liverpoola. Foto: Reuters
Libor Kozak
Libor Kozak je v zadnji minuti sodnikovega dodatka izenačil na 3:3. Foto: EPA
Martin Stranzl
Martin Stranzl je uspešno izvedel prvo enajstmetrovko, drugo pa mu je Federico Marchetti obranil. Foto: EPA
Rubin Kazan presenetil Atletico

V prvem polčasu tekme v St. Peterburgu je imel kar tri lepe priložnosti Luis Suarez, na drugi strani pa je Pepe Reina obranil nevaren strel Aleksandra Keržakova.

V 69. minuti je Hulk s 25 metrov z izjemnim strelom razparal mrežo redsov. Reina je bil brez možnosti, saj je žoga zletela tik pod prečko. Tri minute zatem je Aleksander Anjukov podal z leve strani, rezervist Sergej Semak pa je z bližine postavil končni izid.
Večer evrogolov na White Hart Laneu
Tottenham je na White Hart Laneu ugnal Lyon z 2:1. Gostitelji so povedli v zadnji minuti prvega polčasa, ko je Gareth Bale s prostega strela s 30 metrov matiral vratarja Remyja Vercoutreja.
V 55. minuti je evrogol dosegel tudi Lyon. Samuel Umtiti je z diagonalnim strelom z leve strani poslal žogo pod prečko. Vse je že kazalo ne neodločen izid, ko je v zadnji minuti sodnikovega podaljška Bale še enkrat mojstrsko zadel s prostega strela s 25 metrov.

Zmaga Interja, polom Napolija
V Milanu je Inter odpravil Cluj z 2:0. Mož odločitve je bil Rodrigo Palacio, ki je zadel v 20. in 87. minuti. Samir Handanović je branil vso tekmo, Vid Belec pa je bil na klopi Interja.

Napoli je doživel polom, saj je na doma izgubil z Viktorio iz Plzna kar z 0:3. Za Čehe so zadeli Vladimir Darida, František Rajtoral in Stanislav Tecl.

Kar tri enajstmetrovke za Borussio
Na Borussia Parku v prvem polčasu ni kazalo na izjemno tekmo. V 17. minuti je Andre Dias podrl Patricka Hermanna, Martin Stranzl pa je bil natančen z bele točke. V 57. minuti je izenačil Sergio Floccari z desnico po podaji Antonia Candreve. V 64. minuti je za preobrat poskrbel Libor Kozak po akciji Senada Lulića. Andre Dias je v 69. minuti znova naredil prekršek za najstrožjo kazen, prejel je še drugi rumeni karton. Strel Stranzla je tokrat vratar Federico Marchetti obranil.

Šest mint pred koncem je sodnik Sergej Karašev še tretjič pokazal na belo točko, Thorben Marx pa je izenačil na 2:2. Dve minuti pred koncem je Juan Arango s prostega strela zadel za 3:2, a je v 94. minuti Kozak z glavo izid še enkrat poravnal po podaji Hernanesa.

Oscar odločil v Pragi
Chelsea se je izvlekel v Pragi. Lanski evropski prvaki so do zmage prišli v 82. minuti, potem ko je bil rezervist Oscar uspešen le minuto po vstopu.