Robert Lewandowski je zadel na vseh enajstih domačih tekmah v letošnji sezoni. Poljak je s tem izenačil rekord Juppa Heynckesa, ki je v sedemdesetih letih blestel v dresu Borussie iz Mönchengladbacha. Foto: Reuters
Michy Batshuayi je na dveh tekmah za Borussio zadel že trikrat. Foto: Reuters

72-letni strateg je z gripo obležal v postelji, že v petek pa je pripravil taktiko. Trener gostov Domenico Tedesco se je odločil za zelo napadalno postavitev, saj se je zavedal, da z "bunkerjem" na Allianz Areni nima nobenih možnosti.

Gostitelji so povedli že v 6. minuti, ko je Thomas Müller streljal s 25 metrov po sredini vrat, Ralf Fährmann je žogo slabo odbil, pritekel je Robert Lewandowski in iz bližine zatresel mrežo. Poljak se je vpisal med strelce na vseh enajstih domačih tekmah v letošnji sezoni.

Po pol ure igre je Schalke izenačil. Leon Goretzka, ki bo poleti prestopil k Bayernu, je poskušal s škarjicami, vendar ni bil dovolj natančen. Žoga se je odbila do Franca di Santa, ki je z desno nogo matiral Svena Ulreicha.

V 36. minuti so Bavarci izvedli protinapad, Arjen Robben je na desni strani zaposlil Müllerja, ki je iz težkega položaja spravil žogo ob bližnji vratnici v mrežo. Fährmann je pričakoval podajo pred vrata, zato ni pokril bližnjega kota.

V drugem polčasu Lewandowski in David Alaba nista povišala na 3:1, najlepšo priložnost za izenačenje pa je imel v 71. minuti napadalec Breel Embolo, a se je izkazal Ulreich.
"Vem, da je Jupp najbolj trpel doma pred televizijskim zaslonom. Schalke je odigral zelo dobro tekmo. Ves čas so nas tesno pokrivali, zares so veliko pretekli. Mislim, da smo zelo dobri na začetku spomladanskega dela," je pojasnil Hermann.

Kampl zadel prečko s prostega strela
Na drugem mestu je RB Leipzig, ki je v petek odpravil Augsburg z 2:0. V 17. minuti je prvi zadetek v Bundesligi dosegel Dayot Upamecano. Zmago je potrdil Naby Keita s prostega strela v 70. minuti. Devet minut zatem so imeli gostitelji še en prosti strel, Kevin Kampl je z 20 metrov stresel prečko.
Batshuayi preporodil Borussio
V Dortmundu je Borussia ugnala Hamburger SV z 2:0. Na začetku drugega polčasa je zadel Michy Batshuayi, ki je že prejšnji teden dvakrat zadel v Kölnu. Belgijski napadalec, ki ga je do konca sezone posodil Chelsea, je novi ljubljenec občinstva na stadionu Westfalen. Končni izid je v sodnikovem dodatku po protinapadu postavil rezervist Mario Götze.