Fabien Barthez bi žogo iz mreže kmalu moral pobrati že v prvem polčasu.
Protesti grških igralcev, ki so menili, da je žoga po strelu Costasa Katsouranisa prešla golovo črto.
Takole je v 65. minuti Angelos Charisteas premagal Fabiena Bartheza.
Fanatični grški navijači se bodo še dolgo veselili.
Grški branilci niso pustili veliko prostora Zinedinu Zidanu.

Varovanci Otta Rehhagla so s čvrsto igro na sredini igrišča že v prvem polčasu uspešno omrtvili Zinedina Zidana in druščino ter sprožili kar nekaj nevarnih strelov proti Fabienu Barthezu. Na začetku drugega polčasa so sicer galski petelini pritisnili, vendar so nasprotniki njihovo jalovost kaznovali ob pravem času. Angelos Charisteas je izenačil že proti Španiji, tokrat pa dosegel še pomembnejši zadetek.

Trikolori, ki se jim je zelo poznala tudi odsotnost Patricka Vieire na sredini igrišča, se tako že drugič zapored z velikega tekmovanja poslavljajo veliko prej, kot so si želeli. Na svetovnem prvenstvu pred dvema letoma so brez zmage in brez doseženega gola obstali že v predtekmovalni skupini. Adieu, Les Blues!

Na sloviti britanski stavnici William Hill, ki je pred prvenstvom najmanj zaslužka ponujala tistim, ki so stavili na petkove poražence, je zdaj prvi favorit Portugalska (2-1). Sledijo ji Češka (5-2), Nizozemska (9-2), Grčija (7-1), Danska (8-1) in Švedska (9-1).

V soboto se bosta v tretjem četrtfinalu pomerili Nizozemska in Švedska.

Od minute do minute:
1. Olivier Dacourt je v prvi postavi zamenjal poškodovanega Patricka Vieiro, pri Grkih pa je na sredini Angelos Basinas dobil priložnost pred Vassilisom Tsartasom.
5. Nevaren predložek Takisa Fyssasa, Angelos Charisteas ni prišel do žoge.
11. Moštvi igrata previdno. Igra se odvija na sredini igrišča.
13. Močan strel Demisa Nikolaidisa od daleč naravnost v naročje Fabiena Bartheza.
14. Strel Costasa Katsouranisa po podaji s prostega strela. Barthez je žogo odbil v vratnico in jo komaj ukrotil golovi črti.
22. Francija v prvih 20 minutah še brez strela na gol.
24. Prodor Bixenteja Lizarazuja po levi strani, lepa podaja do Thierryja Henryja, ki je z glavo streljal mimo gola.
27. Po odbiti žogi poskuša Katsouranis. Barthez je na pravem mestu.
31. Grški branilci so dobro zaustavili Henryja in Davida Trezegueta. Še najbolj je nevaren Lizarazu na levem krilu.
36. Nevaren strel Fyssasa z razdalje. Barthez žogo odbija čez gol.
42. Prodor Henryja po sredini igrišča. Z roba 16-metrskega prostora strelja, nogo podstavi grški branilec, Antonis Nikopolidis brez težav brani.
45. Konec prvega polčasa, ki je bil v primerjavi s tekmo Portugalska - Anglija prava uspavanka. Grki so na sredini igrišča zasenčili francoske zvezdnike, ki so v celem polčasu le enkrat streljali na vrata Nikopolidisa, Grki pa 4-krat na vrata Bartheza.
46. Selektorja nista spremenila začetnih postav na začetku drugega polčasa.
48. Henry z roba kazenskega prostora strelja iz obrata. Žoga zleti tik ob levi vratnici.
56. Lep prodor Lizarazuja, ki ga zaustavi Traianos Dellas.
57. Predložek Roberta Piresa, Michalis Kapsis odbija žogo pred Henryjem.
57. William Gallas poskuša z levico, Theodoros Zagorakis blokira strel.
59. Henry se nenadno odloči za strel z razdalje. Žoga zleti čez gol.
63. Henry tokrat poskuša z levico po tleh. Nikopolidis zanesljiv.
65. GOOOOL za Grčijo! Zagorakis lepo prodre po desni strani, natančno poda Charisteasu, ki z glavo zabija žogo pod prečnik.
71. Jacques Santini v igro pošlje Silvaina Wiltorda in Louisa Sahaja.
73. Predložek Piresa preleti grške obrambne in francoske igralce.
74. Saha se lepo otrese čuvaja, a slabo strelja - naravnost v vratarja.
75. Henry preigrava in strelja, Nikopolidis brani brez težav.
82. Grki že na sredini razbijajo francoske napade.
86. Podaja Gallasa do Henrya, ki z glavo za las zgreši cilj.
90. Priložnost se ponudi Lizarazuju, ki z bližine strelja čez vrata.
90. Konec tekme. Grki so pripravili novo presenečenje. Grški igralci so zasenčili blede Francoze, pri katerih so zatajili predvsem napadalci.

Izjave po tekmi:
Otto Rehagel, selektor Grčije: "Rad bi čestital svojim igralcem za ta neverjeten uspeh. Igralci so se ves čas držali strategije, ki smo se je dogovorili pred srečanjem. Naslednje tekme se že veselimo."

Jacque Santini, selektor Francije: "To je veliko razočaranje. Upali smo na uvrstitev v finale. Bolj kot je šlo proti koncu tekme, manj smo razmišljali in samo divjali naprej."

Angelos Charisteas, igralec Grčije: "Nocoj smo resnično pokazali, kaj zmoremo. Igrali smo proti najboljši ekipi na svetu in jo izločili. Pokazali smo, kam sodi Grčija, kar nima nobene veze s srečo. V polfinalu je vse mogoče."

Takis Fyssas, igralec Grčije: "Hvala Bogu, da sem se za poroko domenil po finalu."

GRČIJA         1 - 0       FRANCIJA