Darius Vassell (desno) je prišel v igro v drugem polčasu in dvakrat premagal islandskega vratarja.
Irska obramba (na sliki Kenny Cunningham) je odlično ustavila Ruuda van Nistelrooya.

V Amsterdamu je edini gol dosegel Robbie Keane. Keane je zadel z roba kazenskega prostora, potem ko je v samostojni akciji pretekel več kot 40 metrov. Odlično pa je generalka uspela Hrvatom, ki so v Köbenhavnu z 2:1 ugnali Dansko. "Ognjeni" so v 1. polčasu povsem nadigrali Dance in premoč kronali z zadetkoma Toma Šokote ter Ivice Olića. V drugem polčasu je bila boljša Danska, ki ji je prek Ebbeja Sanda uspelo ublažiti poraz.

Angleži so po slabi predstavi proti Japonski (1:1) kar s 6:1 odpravili Islandijo. Islandce je v Manchestru načel Frank Lampard, do polčasa pa je še dvakrat zadel 18-letni Wayne Rooney. Selektor Sven Göran Eriksson je ob polčasu opravil devet menjav, kar pa se na igri ni poznalo. Dvakrat se je med strelce vpisal Darius Vassell, končni izid pa je postavil branilec Wayne Bridge. To je prva zmaga Anglije po septembru lani, ko je doma premagala Liechtenstein.

V Stockholmu so bili Švedi za razred boljši nasprotnik. Potem ko je poljski vratar Jerzy Dudek nekajkrat izvrstno posredoval, je Skandinavce v vodstvo v 41. minuti popeljal povratnik v reprezentanco Henrik Larsson. Švedi, ki so pred osmimi dnevi s 3:1 premagali Finsko, so vodstvo povišali v 54. minuti, ko je po predložku s kota z glavo zadel Andreas Jakobsson. Po edini napaki Dudeka na srečanju je tretji zadetek v 72. minuti dosegel Marcus Allbäck.

DANSKA - HRVAŠKA 1:2 (0:2)