Dennis Rommedahl (levo) v boju z estonskim branilcem Ragnarjem Klavanom.

Azzuri so v Tunisu povedli v 15. minuti z avtogolom Riadha Bouazizija. Izid polčasa je 12 minut kasneje z zadetkom z glavo postavil Fabio Cannavaro. Italijanski selektor Giovanni Trapattoni je ob polčasu izvedel sedem menjav, njegovo moštvo pa je proti oslabljenim Tunizijcem še naprej dominiralo.

Nasprotniki Italijanov v skupini C Danci so v Talinu le remizirali z Estonijo 2:2. Skandinavce je v 28. minuti v vodstvo popeljal Jon Dahl Tomasson, kar je bil tudi izid polčasa. Danci so si pripravili še kup priložnosti, vendar je Estonija v 77. minuti iz do takrat edine obetavne akcije izenačila prek Kirstena Viikmaeja. Tri minute kasneje je Dansko v vodstvo popeljal rezervist Keneth Perez. Glede na potek dogodkov so Estonci presenetljivo izenačili v 90. minuti, ko je danskega vratarja Thomasa Sorensena s strelom od daleč premagal Joel Lindpere.

Zadnjo pripravljalno tekmo pred Portugalsko bodo Danci odigrali 5. junija v Köbenhavnu proti Hrvaški.