Dries Mertens je z izjemnim volejem povišal na 2:0 za PSV. Foto: EPA
Marko Livaja je dosegel tretji zadetek za Inter v Bakuju. Foto: EPA
Giovanni Pasquale je kronal sijajno igro Udineseja v drugem polčasu. Foto: EPA
Jonjo Shelvey
Jonjo Shelvey je z glavo zatresel mrežo Udineseja. Foto: EPA
Samuel Eto'o
Samuel Eto'o je z dvema zadetkoma popeljal Anži na vrh lestvice skupine A. Foto: Reuters

V Eindhovnu so gostitelji so povedli v 19. minuti z golom Jermaina Lensa, ki je opazil, da se je vratar Napolija Antonio Rosati premaknil nekoliko preveč iz gola in poslal žogo prek njega v mrežo. Štiri minute pred koncem prvega polčasa je vodstvo PSV-ja povišal Dries Mertens. Luciano Narsingh je prelisičil zadnja obrambna igralca Napolija, podal belgijskemu napadalcu Mertensu, ki je žogo z izjemnim volejem poslal v mrežo.

Odmor ni spremenil razmerja moči med tekmecema, saj je že v 52. minuti končni izid postavil Brazilec Marcelo, ki je ravno včeraj podaljšal pogodbo s PSV-jem še za tri leta. Slovenski napadalec Tim Matavž zaradi prehlada ni igral.
Bordeaux nemočen v Newcastlu
Newcastle je nadigral Bordeaux s 3:0. "Srake" so se prvič veselile že v 16. minuti, ko je francoski vezist Gabriel Obertan stekel po levi strani mimo Brazilca Mariana, podal Sholi Ameobiju, ki je žogo poslal v mrežo. V 40. minuti so gostitelji dobili nepričakovano darilo v obliki avtogola Brazilca Henriqueja, ki je hotel prestreči žogo, a jo po nesreči poslal za hrbet lastnega vratarja Cedrica Carrassoja.

Ostrostrelec Demba Papiss Cisse je v četrti minuti drugega polčasa postavil piko na i sijajni predstavi Angležev. Senegalski reprezentant je hitro akcijo Newcastla končal z volejem. Bordeaux proti črno-belim iz severovzhodne Anglije tudi v drugem polčasu ni imel možnosti. Harisa Vučkića ni bilo med izbranimi igralci trenerja Alana Pardewa.

Inter blestel v prvem polčasu
V Bakuju na stadionu Tofik Bahramov so gledalci prvi gol videli v 10. minuti. Kolumbijski vezist Fredy Guarin se je uspešno izognil ofsajd zanki in podal Coutinhu, ki je žogo poslal v mrežo. 20 minut pozneje je Kolumbijec ponovno pobegnil obrambi po desni strani, žogo podal mlademu Nigerijcu Joelu Obiju, ki je žogo poslal v mrežo in s tem dosegel prvi gol v evropskih tekmovanjih. 21-letni Obi je zadetek praznoval s spektakularnim premetom. V 42. minuti je Inter povišal vodstvo na 3:0. 19-letni Marko Livaja se je izmaknil Brazilcu Brunu Bertucciju in dosegel gol z glavo.

Canales dosegel častni gol za Nefči
Na začetku drugega polčasa so gostitelji prevzeli pobudo in v 53. minuti dosegli znižali na 1:3. Strelec gola je bil Čilenec Nicolas Canales po podaji vezista Juliusa Wobaya. Nato je trener Interja Andrea Stramaccioni z menjavami postavil ekipo bolj obrambno, Nefči pa ni našel prave rešitve.

Udinese odnesel tri točke z Anfielda
V skupini A je Anži iz Mahačkale ugnal Young Boys iz Berna z 2:0. Ruski klub je do zmage popeljal Samuel Eto'o. Kamerunec je v Moskvi dosegel oba zadetka. Najprej v 61. minuti, nato pa še v zadnji minuti iz enajstmetrovke.

Na drugi tekmi te skupine je Liverpool na Anfield Roadu presenetljivo izgubil proti Udineseju (2:3). Redsi so povedli v 23. minuti, ko je z glavo zadel Jonjo Shelvey. Liverpool je šel na odmor z malenkostno prednostjo, v drugem polčasu pa se je igra razživela. Gostje so prek kapetana Antonia di Nataleja izenačili že po 32 sekundah nadaljevanja, za vodstvo Udineseja z 2:1 pa je v 70. minuti poskrbel kar Liverpoolov Sebastian Coates, ki je zadel lastno mrežo. Branilec Giovanni Pasquale je v 72. povišal na 1:3, tri minute pozneje pa je zaostanek rdečih znižal rezervist Luis Suarez s sijajnim prostim strelom.

Skupina A:
ANŽI MAHAČKALA - YOUNG BOYS 2:0 (0:0)
Eto'o 62./11-m, 90.

LIVERPOOL - UDINESE 2:3 (1:0)
Shelvey 23., Suarez 75.; Di Natale 46., Coates 70./ag, Pasquale 72.

Liverpool:
Reina, Johnson, Coates, Carragher, Robinson, Henderson (65./Gerrard), Downing, Allen, Shelvey, Assaidi (65./Suarez), Borini (79./Sterling).

Udinese: Brkić, Danilo, Faraoni, Domizzi, Benatia, Pasquale, Armero (46./Lazzari), Agyemang, Pinzi (70./Willians), Di Natale (85./Ranegie), Pereyra.

Sodnik: Stefan Johannesson (Švedska)

ANŽI MAHAČKALA    2  1 1 0  3:1  4
UDINESE           2  1 1 0  4:3  4
LIVERPOOL         2  1 0 1  7:6  3
YOUNG BOYS        2  0 0 2  3:7  0

Skupina B:

ATLETICO MADRID - VIKTORIJA PLZEN 1:0 (0:0)

BORUSSIA (M) - FENERBAHČE 2:4 (1:2)
de Jong 18., de Camargo 74.; Cristian 25., Meireles 40., Kuyt 71., Cristian 87.

MARSEILLE - LIMASSOL 5:1 (1:1)
Fanni 42., Lucas 61., Remy 76., 92., Gignac 90.; Ouon 22.

Ameobi 16., Henrique 40./ag, Cisse 49.
Harisa Vučkića ni bilo v postavi Newcastla.

Lens 19., Mertens 41., Marcelo 52.
Tima Matavža zaradi prehlada ni bilo v postavi PSV-ja.

PSV Eindhoven: Waterman, Hutchinson, Derijck, Marcelo, Bouma, Toivonen, van Bommel, Strootman, Narsingh, Lens, Mertens.

Napoli: Rosati, Cannavaro, Fernandez, Aronica, El Kaddouri (46./Cavani), Mesto, Džemaili, Donadel, Dossena (72./Zuniga), Insigne (62./Pandev), Vargas.

Sodnik: Alexandru Tudor (Romunija)

AIK SOLNA - DNIPRO 2:3 (2:1)
Danielsson 5., Goitom 45.; Kalinić 41., Mandzjuk 74., Seleznjov 83.

DNIPRO            2  2 0 0  5:2  6
NAPOLI            2  1 0 1  4:3  3
PSV EINDHOVEN     2  1 0 1  3:2  3
AIK SOLNA         2  0 0 2  2:7  0