Fiorentina je premagala Inter na San Siru prvič po 15 letih. Foto: Reuters

ović.

Odločitev je padla v 56. minuti, ko je zadel rezervist Mohamed Salah. Oster predložek je v kazenski prostor poslal Manuel Pasqual, Handanović je prestregel žogo na petih metrih, a jo odbil le do Salaha, ki mu ni bilo težko zadeti prazne mreže. Fiorentina je Inter na San Siru premagala prvič po letu 2000 in niz neporaženosti podaljšala na 12 tekem.

Inter je bil najbližje zadetku v 35. minuti, ko je vratnico zadel Fredy Guarin. Fiorentina je po doseženem zadetku odbila vse napade Interja, ki mu je živahnost vnesel rezervist Xherdan Shaquiri. Švicarski reprezentant je vstopil v 66. minuti namesto Lukasa Podolskega. Fiorentina je zaključek tekme odigrala le z devetimi igralci, saj sta se poškodovala Savić in Tomović, trener pa je že opravil vse tri menjave.

Chievo je na domačem igrišču remiziral z Milanom (0:0). Boštjan Cesar je za Verončane odigral vso tekmo, Valter Birsa pa je bil proti svojemu nekdanjemu klubu na igrišču do 82. minute. Siniša Anđelković je odigral vseh 90 minut za Palermo proti Empoliju, tekma se je prav tako končala brez zadetkov. Ploden slovenski konec tedna v Serie A sta dopolnila Dejan Lazarević in Luka Krajnc. Lazarević je v porazu Sassuola proti Laziu sodeloval od 74. minute, Krajnc pa je odigral vso tekmo v pomembni zmagi Cesene nad Udinesejem (1:0).

Veliki derbi 25. kroga bo v ponedeljek ob 21. uri v Rimu, kjer se bosta spopadla vodilna kluba Serie A Roma in Juventus.