Nogometaši Olimpije imajo v spomladanskem delu prvenstva polni izkupiček točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dare Vršič
Dare Vršič je z naskokom najboljši strelec letošnje izvedbe Prve lige si. V 24 krogih je mrežo zatresel 18-krat. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Bojan Prašnikar
Ljubljanski trener Bojan Prašnikar se je nekajkrat med tekmo prijel za glavo, a na koncu je bil z novo zmago Olimpije zadovoljen. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Vršič in Lovrečič strelca v Kranju
Zadetka s tekme Triglav - Olimpija (0:2)
Goričani zmagali v Domžalah
Maribor s 3:1 premagal Muro

Ljubljančani so si v Kranju že v uvodu tekme hitro priigrali nekaj (pol)priložnosti, v deseti minuti pa je svoj 18. zadetek v sezoni zabil Dare Vršič, potem ko se je žoga po gneči v kazenskem prostoru in strelu Sretena Sretenovića odbila točno na glavo najboljšega strelca lige.

Tudi v nadaljevanju je imela Olimpija igro v svojih nogah, medtem ko so se domači kot običajno bolj osredotočali na protinapade. Zeleno-beli so vrata Triglava ogrozili v 17. minuti prek Nikole Nikezića, v 22. prek Sretenovića, v 25. minuti pa je Vršič žogo poslal le malce mimo desne vratnice.

Prvi strel gostiteljev šele v 30. minuti
Pet minut pozneje so gostitelji sprožili sploh prvi strel na tekmi, ko je Enis Đurković sprožil z 20 metrov, Elvis Džafić je žogo pospremil le s pogledom, a je na njegovo srečo končala mimo vrat. Že minuto pred tem pa je moral po prvi menjavi poseči strateg ljubljanske ekipe Bojan Prašnikar, saj je v igro namesto poškodovanega Milana Anđelkovića poslal Davida Kašnika. V končnici prvega dela so Kranjčani opozorili nase in znova resno ogrozili Džafićeva vrata, posebej v 38. minuti, ko je sprožil Jalen Pokorn, ljubljanski vratar je bil spet popolnoma brez moči, a je žoga za las zgrešila cilj. Takoj zatem je neovirani Đurković meril naravnost v ljubljanskega čuvaja mreže.

Lovrečič potrdil zmago
Drugi polčas so bolje začeli Kranjčani, ki so imeli pobudo, a nevarnejšega strela proti gostujočim vratom niso poslali. V 60. minuti je v dvoboju s Sretenovićem v kazenskem prostoru Olimpije padel Anže Jelar, toda sodnik Bojan Mertik se ni odločil za najstrožjo kazen. V 71. minuti je na drugi strani znova poskusil Vršič, njegov močan poskus pa je ukrotil domači vratar Žan Pelko. Domači trener Siniša Brkić je z menjavami skušal okrepiti napad in doseči želeni zadetek, v igro je poslal tudi Gambijca Ousmana Kolija, ki je debitiral v slovenski prvoligaški konkurenci. Toda domačim se to ni obrestovalo, še več, v sodniškem dodatku je Anej Lovrečič z roba kazenskega prostora s "pomočjo" enega domačih nogometašev postavil končni izid.

PRVA LIGA SI, 24. KROG

TRIGLAV - OLIMPIJA 0:2 (0:1)
1.500; Vršič 9., Lovrečič 94.

Triglav: Pelko, Zolić, Pokorn (68./Burgar), Krcić, Dolžan, Diallo, Jelar, Sever, Đurić (51./Ovčina), Jožef (81./Koli), Đurković.

Olimpija: Džafić, Jović, Salkić, Škerjanc (83./Lovrečič), Anđelković (29./Kašnik), Nikezić, Ivelja, Omladič (56./Bešić), Vršič, Radujko, Sretenović.

Sodnik: Bojan Mertik (Odranci)

DOMŽALE - HIT GORICA 1:2 (0:1)
500; Živec 91.; Plut 32., 51./11-m
: Knezović 89./Domžale

Domžale: Vidmar, Skubic, Knezović , Elsner, Ihbeisheh (54./Brezovački), Teinović (62./Krcić), Hanžič , Drevenšek (46./Živec), Zatkovič, Pekič , Radovanović.

HIT Gorica: Brljak, Buzeti, Gregorič, Zarifović, A. Jogan, Kovačević, Ndiaye, Komac (84./K. Jogan ), Arčon (65./Žigon), Galešić, Plut (80./Martinović).

Sodnik: Vojko Goričan

RUDAR - CELJE 1:1 (1:0)
1.200; Trifković 33.; Centrih 51.
: Bakarić 29./Celje

Rudar: Fink, Berko, Krefl, Stojnić, Podlogar , Klinar (78./Rošer), Dedić, Rotman, Žinko (64./Krefl), Trifković, Črnčič (64./Bizjak).

Celje: Mujčinović, Krajcer, Gobec, Vidmajer (55./Žurej), Medved , Škafar (15./Bakarić ), Krljanović , Centrih , Ristovski, Močić (76./Romih), Bezjak.

Sodnik: Roman Glažar

NAFTA - LUKA KOPER 1:2 (0:0)
500; Zelko 51.; Handanagić 71., Đukić 79.

Nafta: Ajlec, Vinko (64./Stojko), Atanasov , Zelko , Osaj (83./Hozjan), Raduha, Korošec, Sreš, Gabrijel, Korošec, Vaš (18./Kajtazi ).

Luka Koper: Hasić, Žibert , Handanagić, Đukić, Aganović (56./Brečević), Guberac, Popović, Marčeta , Hadžić, Bubanja (66./Štulac), Osterc (89./Posavec).

Sodnik: Dejan Balažič

MARIBOR - MURA 05 3:1 (2:0)
4.500; Cvijanović 23., Ibraimi 44., 66.; Fajić 76.

Maribor: Handanović, Mejač , Potokar, Rajčević, Viler, Mezga (70./Filipović), Cvijanović, Ibraimi, Mertelj, Velikonja (76./Tavares), Volaš.

Mura 05: Luk, Cipot, Sreš (81./Bohar), Maruško, Kouter, Kramar (55./Dodlek), Travner, Horvat , Fajić, Lotrič (67./Rep), Jelić.

Sodnik: Mitja Žganec

MARIBOR 24 17 4 3 54:26 55 OLIMPIJA 24 12 7 5 42:27 43 HIT GORICA 24 11 6 7 37:26 39 MURA 05 24 11 5 8 30:30 38 RUDAR 24 8 7 9 39:34 31 LUKA KOPER 24 8 7 9 30:28 31 CELJE 24 7 7 10 30:35 28 DOMŽALE 24 8 4 12 28:38 28 NAFTA 24 5 7 12 27:42 22 TRIGLAV 24 4 4 16 10:41 16