Nogometaši Tottenhama so po dolgem času spet zaigrali na svojem stadionu, kjer je prvi zadetek članske ekipe dosegel Heung-Min Son. Foto: Reuters

V Londonu so nogometaši Tottenhama prvič zaigrali na novem, modernem stadionu, ki sprejme nekaj več kot 62 tisoč navijačev. Težko pričakovana tekma je bila že vnaprej razprodana, domači navijači pa so z zmago svojih ljubljencev prišli na svoj račun.

Christian Eriksen je takole potrdil zmago Tottenhama nad Crystal Palaceom. Foto: Reuters

V izjemnem vzdušju sta mreži v prvem polčasu, v katerem je gostiteljem v napadu (z)manjkalo idej, sicer obmirovali, za eksplozijo navdušenja pa je v 11. minuti nadaljevanja poskrbel Južni Korejec Heung-Min Son, ki je po napaki Luke Milivojevića in podaji Christiana Eriksena z levico z roba kazenskega prostora zadel za 1:0. Žoga je na poti v mrežo rahlo spremenila smer, vratar Vicente Guaita je bil povsem nemočen.

Eriksen potrdil zmago
Po dobri uri igre se je po novi napaki gostujoče ekipe lepa priložnost za dvojno vodstvo ponudila prvemu zvezdniku domačega kolektiva Harryju Kanu, a je ta s plasiranim strelom v daljši vratarjev kot žogo poslal mimo gola. Zmago v mestnem derbiju je devet minut pred iztekom rednega dela srečanja potrdil Eriksen. Danski reprezentant se je po Kanovem prodoru z leve strani dokopal do žoge in jo hladnokrvno poslal v mrežo za končnih 2:0.

Kevin de Bruyne je s krasnim zadetkom pod prečko načel mrežo Cardiff Cityja. Foto: Reuters

Sinjemodri spet na vrhu lestvice
Medtem je Manchester City znova skočil na vrh prvenstvene lestvice, potem ko je dobil domačo tekmo 33. kroga proti Cardiff Cityju. Sinjemodri so Valižane, ki se borijo za obstanek med elito, pred precej praznimi tribunami svojega Etihada premagali z 2:0. Po prvem sodnikovem žvižgu so nemudoma planili na gol nasprotnika, si prvo resnejšo priložnost pripravili že po dobrih 30 sekundah, mrežo pa zatresli v 6. minuti, ko je s krasnim strelom pod prečko z leve strani navdušil Kevin de Bruyne. Tik pred odmorom je za končni izid po podaji Gabriela Jesusa poskrbel Leroy Sane. Nemški reprezentant je z diagonalnim strelom iz polvoleja zadel malo mrežico.

Eden Hazard in Olivier Giroud sta se na Stamford Bridgeu vpisala med strelce. Foto: Reuters

Suverena zmaga Chelseaja
Zmage so se veselili tudi nogometaši Chelseaja, ki so na Stamford Bridgeu brez večjih težav dobili preloženo tekmo 27. kroga proti Brightonu. Izid ob polčasu je z golom v 38. minuti postavil Olivier Giroud, ki je po nizki podaji Calluma Hudson-Odoija iz bližine zadel ob bližnji vratnici, na 2:0 je po uri igre povišal Eden Hazard, ki je po krasni akciji s plasiranim strelom v daljši vratarjev kot zadel z roba kazenskega prostora. Zadnji žebelj v krsto gostujoče ekipe je le nekaj minut zatem zabil Ruben Loftus-Cheek. 23-letni vezist se je izkazal s krasno izvedenim strelom z 20 metrov. Na tekmi v zahodnem Londonu sta izstopala predvsem Hudson-Odoi in Loftus-Cheek. Vsekakor odlična novica za menedžerja Maurizia Sarrija, ki v zaključku sezone še vedno upa, da bo s svojimi varovanci Premier ligo končal med najboljšo četverico.