Vadis Odjidja, čigar oče je Ganec, mama pa Belgijka, je pred prvim zadetkom na tla položil Aleša Mertlja. Foto: EPA
Andraž Kirm
Andraž Kirm (levo) je izenačil za Wislo na tekmi proti Odenseju, a so Danci na koncu slavili z 1:3. Foto: Reuters

Varovanci Darka Milaniča v prvem polčasu niso bili pravi in so si privoščili preveč napak. Že v 7. minuti je mariborsko mrežo načel Vadis Odjidja. Po akciji na desni strani je prejel žogo na robu kazenskega prostora, lepo preigral Aleša Mertlja in iz bližine z diagonalnim strelom premagal Jasmina Handanovića.
V 24. minuti je na 2:0 povišal Maročan Nabil Dirar. Prvi njegov poskus je Mitja Viler blokiral, v drugo pa je nogometaš Bruggeja meril v levi zgornji kot gostujočih vrat.
Dve minuti prej je po lepi dvojni podaji nevarno zapretil tudi Nigerijec Joseph Akpala, a se je izkazal Handanović. Maribor si v prvem polčasu ni priigral nobene prave priložnosti.
Najbližje zadetku Mezga
V drugem delu so Štajerci pokazali boljši obraz in zaigrali pogumnejše. Še najbolj razigran je bil Dejan Mezga, ki je v 77. minuti dobro preigraval in streljal, a sta žogo čez vrata s skupnim blokom preusmerila skandinavska branilca Tom Högli in Michael Almebäck, tako da vratarju ni bilo treba posredovati.
Takoj zatem je na drugi strani s petih metrov z glavo poskušal Akpala. Handanović se je tako kot nekaj minut prej, ko je bil po kotu v skoku najvišji Nizozemec Ryan Donk, izkazal in tretji zadetek preprečil z nogo.

V 85. minuti je moral predčasno v slačilnico Aleksander Rajčević, ki je s hrbta podrl Akpalo. Ob koncu je s strelom poskušal še Marcos Tavares, a je bil vratar Colin Coosemans na mestu in je žogo zadržal v naročju.
Naslednjo tekmo bodo Mariborčani odigrali čez dva tedna, ko se bodo v Ljudskem vrtu ob 19. uri pomerili z Birminghamom. Ta je v prvem krogu doma izgubil proti lanskemu finalistu Bragi z 1:3.

Skupina H:

CLUB BRUGGE - MARIBOR 2:0 (2:0)
20.000; Odjidja 7., Dirar 24.
RK: Rajčević 85./Maribor
Club Brugge: Coosemans, Hoefkens, Donk, Almebäck, Högli ( 91./Lestienne), Vazquez ( 71./Blondel ), Zimling , Odjidja, Akpala, Dirar, Refaelov ( 74./Meunier).

Maribor: Handanović, Mejač ( 81./Milec), Rajčević , Arghus, Viler, Mezga, Filipović , Mertelj ( 75./Cvijanović), Ibraimi ( 64./Berić), Tavares, Volaš.
Sodnik: Firat Aydinus (Turčija)
BIRMINGHAM - BRAGA 1:3 (0:1)
King 71.; Barbosa 7., 88., Lima 59.
Birmingham: Myhill, Carr, Murphy, Pablo, Ridgewell, N'Daw ( 60./Burke), Spector, Elliott, Rooney ( 60./Wood), Redmond, King.
Braga:
Quim, Baiano, Ewerton, Vinicius, Elderson, Džamal, Viana, Alan, Lima ( 82./Carlao), Barbosa ( 89./Paulo Cesar), Nuno Gomes ( 73./Salino).

Skupina A:
PAOK SOLUN - TOTTENHAM 0:0
V 33. minuti je Lino (Paok) zapravil 11-m.

SHAMROCK ROVERS - RUBIN KAZAN 0:3 (0:1)
Martins 3., Noboa 50., Karadeniz 60.
O'Donnell (Shamorck) je v 64. zapravil 11-m. Valdez (Rubin) je 36. minuti zapravil 11-m.

Skupina B:
HANNOVER - STANDARD LIEGE 0:0

KÖBENHAVN - VORSKLA POLTAVA 1:0 (0:0)
Nordstrand 54./11-m
Skupina C:
HAPOEL TEL AVIV - RAPID BUKAREŠTA 0:1 (0:0)

BEŠIKTAŠ - MACCABI TEL AVIV 5:1 (2:0)
Almeida 3., 28., Aurelio 50., Korkmaz 53., Edu 88.; Kehat 49.

Skupina F:
SLOVAN BRATISLAVA - ATHLETIC BILBAO 1:2 (1:2)
Guede 34.; Laskurain 13., Muniain 40.

PARIS SG - SALZBURG 3:1 (2:0)
Nene 35./11-m, Bodmer 44., Menez 67.; Sakagya 87.
Skupina G:
ALKMAAR - MALMÖ 4:1 (3:0)
Altidore 21., Elm 33./11-m, Maher 39., Holman 49.; Larsson 72./11-m.

AUSTRIA DUNAJ - METALIST HARKIV 1:2 (1:0)
Jun 7.; Gueye 56., Xavier 79./11-m

Skupina I:
UDINESE - RENNES 2:1 (1:1)
Di Natale 39., Armero 83.; Hadji 18.
Samir Handanović (Udinese) je branil vso tekmo.

WISLA KRAKOV - ODENSE 1:3 (0:1)
Kirm 54.; Johansson 36., Utaka 80., Jensen 90.
Andraž Kirm (Wisla) je igral vso tekmo. Na 1:1 je izenačil z roba kazenskega prostora, premagal je nekdanjega vratarja Bayerna Stefana Wesselsa.

FULHAM - TWENTE 1:1 (1:1)
Johnson 19.; Schwarzer 41./ag

Skupina L:
STURM GRADEC - LOKOMOTIVA MOSKVA 1:2 (1:2)
Szabics 14.; Obinna 28., Sičev 29.
Branko Ilić (Lokomotiva) je sedel na klopi. Zaradi okvare razsvetljave se je tekma začela s 40-minutno zamudo.

ANDERLECHT - AEK ATENE 4:1 (3:1)
Suarez 16., 40., 84., Jovanović 33.; Leonardo 36.
RK: Manolas 77./AEK Atene