Edwin van der Sar je po koncu tekme pozdravil Marka Schwarzerja in še nekatere člane Fulhama, za katerega je 38-letni Nizozemec branil med letoma 2001 in 2005. Foto: EPA
Wayne Rooney
Wayne Rooney je na zadnjih dveh tekmah, na katerih je zaigral, zadel že v svoji prvi akciji. Na začetku tekme proti Wiganu se je poškodoval, vrnil pa se je za srečanje proti Fulhamu. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je v prvenstvu največ zadetkov dosegel prav proti Fulhamu - 7. Tokrat je ostal brez zadetka, a bo imel letos še eno priložnost, da zviša to število. Foto: Reuters

Tekma bi morala biti po prvotnem urniku odigrana že avgusta, a je odpadla, ker so rdeči vragi igrali v evropskem superpokalu, kjer jih je premagal Zenit z 2:1. Pot do devete zaporedne zmage ni bila pretežka, saj Londončani v napadu niso pokazali veliko. Razmerje v strelih je bilo 19:6, v strelih v okvir vrat pa 7:0 za gostitelje.

Rooney zadel ob vrnitvi
Vrage je v vodstvo popeljal Paul Scholes, ki je od daleč zadel po podaji s kota. Zelo slabo je posredoval vratar Mark Schwarzer. V prvem polčasu je na 2:0 zvišal Dimitar Berbatov. Izid tekme je v 63. minuti postavil Wayne Rooney, ki je v igro stopil le dve minuti prej.

Blizu je tudi evropski rekord
Edwin van der Sar je tako v vratih Uniteda nepremagan že 1.302 minuti, kar je šesti najdaljši niz v ligaškem nogometu na svetu. Če zadetka ne bo prejel tudi na naslednji tekmi, bo skočil na tretje mesto in postavil evropski rekord, ki ga s 1.390 minutami drži Belgijec Dany Verlieden, ko je leta 1990 branil za Bruges. Na prvem mestu je Brazilec Mazaropi, ki med letoma 1977 in 1978 med vratnicama Vasca de Game zadetka ni prejel kar 1.816 minut zapored.

Kar osem zmag z 1:0
V fotozgodbi si oglejte kolaž nekaterih trenutkov s 14 tekem, ko van der Sar ni prejel zadetka. United je dobil 12 tekem, kar na 8 pa je zmagal le z 1:0. Manchester bo v 25 dneh odigral kar osem tekem, na vseh štirih frontah - DP-ju, finalu ligaškega pokala, četrtfinalu FA-pokala in osmini finala Lige prvakov.

2. Aston Villa - Manchester United 0:0, (22. 11. 2008) Foto: EPA
3. Manchester City - Manchester United 0:1 (30. 11. 2008). Edini gol je v 42. minuti dosegel Wayne Rooney. Foto: EPA
4. Manchester United - Sunderland 1:0 (6. 12. 2008). Nemanja Vidić je v polno zadel v 91. minuti. Foto: EPA
5. Tottenham - Manchester United 0:0 (13. 12. 2008) Foto: EPA
6. Stoke City - Manchester United 0:1 (26. 12. 2008). Edini zadetek je v 83. minuti dosegel Carlos Tevez. Foto: EPA
7. Manchester United - Middlesbrough 1:0 (29. 12. 2008). Edini zadetek je 69. minuti dosegel Dimitar Berbatov. Foto: EPA
8. Manchester United - Chelsea 3:0 (11. 1. 2009) Foto: EPA
9. Manchester United - Wigan 1:0 (14. 1. 2009). Edini zadetek je že v 1. minuti dosegel Wayne Rooney, ki se je že šest minut kasneje poškodoval. Foto: EPA
10. Bolton - Manchester United 0:1 (17. 1. 2009). Vrage je tokrat odrešil Dimitar Berbatov z zadetkom v 90. minuti. Foto: EPA
11. West Bromwich - Manchester United 0:5 (27. 1. 2009) Foto: EPA
12. Manchester United - Everton 1:0 (31. 1. 2009). Tik pred koncem prvega polčasa je Michael Carrick izsilil 11-metrovko, izkoristil pa jo je Cristiano Ronaldo. Foto: EPA
13. West Ham - Manchester United 0:1 (8. 2. 2009). Edini zadetek je v 62. minuti dosegel veteran Ryan Giggs. Foto: EPA
14. Manchester United - Fulham 3:0 (18. 2. 2009) Foto: EPA