Nogometaši PSG-ja, ki jih prihodnji teden čaka derbi v Marseillu, so na zadnjih treh tekmah dosegli 10 zadetkov. Foto: EPA
Anthony Le Tallec
Anthony Le Tallec je z dvema zadetkoma potopil Marseille. Foto: Reuters

Parižani so na Parku princev z 2:0 odpravili Sochaux, končni izid pa je bil postavljen že po dobre pol ure.
Gameiro, ki je letos v prvenstvu igral le 71 minut, je prvič zadel po podaji Javierja Pastoreja v 11. minuti. Drugič je izkoristil podajo Maxvella. 25-letni napadalec je pred tem mrežo nazadnje zatresel pred šestimi meseci. Zlatan Ibrahimović se prvič v sedmih tekmah ni vpisal med strelce.

Visok poraz Marseilla
Valenciennes je povedel v 16. minuti prek Gaela Danica, ki je z levico žogo v mrežo poslal pod prečko. Vodstvo so gostitelji podvojili po dobre pol ure igre, ko je po podaji Danica iz neposredne bližine zadel Anthoney Le Tallec. Še pred odmorom so prednost povišali na +3. Foued Kadir je z razdalje premagal nemočnega Steva Mandando.

Na 4:0 je v 63. minuti povišal Le Tallec. Nekdanji napadalec Liverpoola je iz protinapada zadel z glavo. Častni zadetek so razglašeni gostje dosegli v zadnji akciji na tekmi, ko je z desnico mrežo zatresel Jordan Ayew.