Theofanis Gekas je v jesenskem delu Bundeslige dosegel kar 14 golov. Foto: EPA
Theofanis Gekas
Gekas je po tekmi pozdravil navijače na polnem stadionu v Frankfurtu. Poraz Borussie je lepo božično darilo za zasledovalce, ki so ob neverjetni sertiji rumeno-črnih že odpisali naslov. Foto: Reuters
Raul
Raul se je hitro znašel v Bundesligi. Dosegel je že devet golov. Foto: EPA

Rumeno-črni so bili neporaženi vse od prvega kroga, ko so na stadionu Westfalen izgubili z Bayerjem z 0:2. V gosteh so dobili vseh osem tekem, tokrat pa so igrali slabo. Utrujenost po tekmi Evropske lige v Sevilli v sredo (2:2) je bila velika.

Eintracht je bil v prvem polčasu boljši. Po pol ure igre je Gekas prvič zapretil, a je bil vratar Roman Weidenfeller zbran. V nadaljevanju je trener gostov Jürgen Klopp v igro poslal Antonia da Silvo, Jakuba Blaszczykowskega in Roberta Lewandowskega. Borussia je imela premoč, Nuri Sahin je v 64. minuti zadel prečko. Štiri minute pred koncem je Blaszczykowski našel osamljenega Lucasa Barriosa, ki je s sedmih metrov meril prek vrat. Kazen je prišla že v naslednji akciji. Rezervist Martin Fenin je sijajno zaposlil Gekasa, grški napadalec pa je s 13 metrov z levico poslal žogo pod prečko.

Hat-trick Raula proti Kölnu
Schalke je po obupnem štartu v sezono v vse boljši formi. Zmagal je tretjič zapored, Köln na Veltins Afeni ni imel možnosti (3:0). Milivoje Novaković in Mišo Brečko zaradi poškodb nista igrala pri gostih, ki se jim obeta krčevit boj za obstanek v spomladanskem delu. Za boljše čase naj bi poskrbel tudi novi športni direktor Volker Finke, ki bo z delom začel 1. februarja. Finke je kar 16 let treniral nogometaše Freiburga, kjer si je ustvaril kultni status.
Christopher Schorch je po pol ure igre slabo izbil žogo iz svojega kazenskega prostora, prišla je do Ivana Raktića, ki jo je poslal pred vrata, kjer je Raul z glavo zatresel mrežo. Španski nadadalec je v 50. minuti z levico povišal na 2:0 po podaji Jeffersona Farfana. Legenda madridskega Reala je končni izid postavila tri minute pred koncem z glavo po podaji rezervista Eduja. Trener Felix Magath je Raul nato zamenjal in 61.000 gledalcev mu je priredilo stoječe ovacije.

Lakić poglobil krizo Werderja
Kriza Werderja se nadaljuje. Bremenčani, ki so že izpadli iz evropskih tekmovanj in tudi iz nemškega pokala, so doma izgubili s Kaiserslauternom z 1:2. Oba zadetka je dosegel Srdjan Lakić. Hrvaški napadalec je mrežo Werderja zatresel že v 23. sekundi, kar je najhitrejši gol v letošnji sezoni v nemškem prvenstvu.