Valter Birsa se veseli zadetka, trener Lazia Stefano Pioli pa je doživel drugi grenak poraz ta teden. Foto: EPA
Miralem Pjanić
Miralem Pjanić je izjemno izvedel prosti strel. Foto: EPA
Edin Džeko
Edin Džeko se je veselil prvega zadetka v Serie A. Foto: Reuters
Paul Pogba
Paul Pogba in soigralci so presenetljivo še brez točke. Reprezentančni premor prihaja v idealnem trenutku. Foto: Reuters

Prejšnji teden so izbranci Massimiliana Allegrija doma izgubili proti Udineseju z 0:1, tudi tokrat pa so prikazali slabo igro, ki ni spominjala na odlično lansko sezono.
Totti vso tekmo sedel na klopi
Legendarni Francesco Totti je vseh 90 minut sedel na klopi Rome, ki je bila boljša v prvem polčasu. Iago Falque je že v 8. minuti zapretil z roba kazenskega prostora, a je meril prek vrat. Miralem Pjanić je v 24. minuti stresel vratnico.
Junaka Pjanić in Džeko
Gostitelji so povedli po uri igre, ko je Pjanić velemojstrsko izvedel prosti strel z 20 metrov z leve strani. Žogo je zavrtinčil prek živega zidu, Gianluigi Buffon pa je obstal na golovi črti.
Gostje so bili vse bolj nervozni. V 66. minuti je sodnik Nicola Rizzoli izključil Rubinha, ki je sedel na klopi za rezervne igralce, a je glavnemu delivcu pravice povedal nekaj krepkih besed. V 78. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen še Patrice Evra. Minuto zatem je Falque podal v kazenski prostor, kjer je Edin Džeko z glavo poslal žogo v mrežo za veliko navdušenje na Olimpicu.
Stara dama se je prebudila prepozno
Juventus je z igralcem manj močno pritisnil. Tri minute pred koncem je po podaji Roberta Pereyre znižal Paulo Dybala. V sodnikovem dodatku je bil najbližje izenačenju Leonardo Bonucci, ki je poskusil z glavo, a je bil Wojciech Szczesny na pravem mestu.
Vrhunsko izvedeni prosti strel Birse
Chievo je doma s 4:0 premagal Lazio, ki je boleč poraz doživel že v sredo, ko se po 3:0 v Leverkusnu ni uvrstil v Ligo prvakov.
Prvo ime tekme je bil Valter Birsa z doseženim golom za 3:0 in še dvema podajama. Birsa, ki je zadel tudi v uvodnem krogu Serie A proti Empoliju, je zadetek dosegel z vrhunsko izvedenim prostim strelom v zaključku prvega polčasa. S slabih 18 metrov je z desne strani žogo poslal prek živega zidu v levi zgornji kot vrat Etrita Berishe. Temu se je žoge sicer uspelo dotakniti, a njenega leta ob stičišču vratnice in prečke v mrežo mu ni uspelo ustaviti.
Chievo na vrhu
29-letnik iz Šempetra pri Gorici se je izkazal tudi s podajo za prvi zadetek Ricciarda Meggiorinija. V drugem delu je podal še za četrti gol Alberta Paloschija. Chievo je sanjsko začel novo sezono in je po dveh krogih na prvem mestu!

2. krog:
ROMA - JUVENTUS 2:1 (0:0)
Pjanić 61., Džeko 79.; Dybala 87.
RK: Rubinho 66., Evra 78./oba Juventus

Roma:
Szczesny, Florenzi, Manolas, De Rossi, Digne, Keita, Nainggolan, Pjanić, Iago Falque (89./Ljajić), Džeko (94./Ibarbo), Salah (87./Iturbe).

Juventus: Buffon, Caceres, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner (72./Pereyra), Pogba, Sturaro, Padoin (75./Cuadrado), Evra, Mandžukić (62./Morata), Dybala.

Sodnik: Nicola Rizzoli

ATALANTA - FROSINONE 2:0 (1:0)
Stendardo 21., A. Gomez 69.
Pinilla (Atalanta) je v 8. minuti zapravil 11-m.
Kurtić (Atalanta) je igral do 77. minute.

CARPI - INTER 1:2 (0:1)
Di Gaudio 81.; Jovetić 31., 89./11-m
Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

CHIEVO - LAZIO 4:0 (3:0)
Meggiorini 12., Paloschi 30., 68., Birsa 45.
Birsa je igral do 81. minute in tudi podal za dva zadetka, Cesar (oba Chievo) pa je igral vso tekmo.

GENOA - VERONA 2:0 (0:0)
Pavoletti 57., Gakpe 76.

TORINO - FIORENTINA 3:1 (0:1)
Moretti 68., Quagliarella 69., Baselli 77; Alonso 10.
Iličić (Fiorentina) je igral do 73. minute.

NAPOLI - SAMPDORIA 2:2 (2:0)
Higuain 9., 39.; Eder 58./11-m, 59.

UDINESE - PALERMO 0:1 (0:1)
Rigoni 8.
RK: Struna 70./Palermo
Al. Struna je začel tekmo in v 70. minuti prejel drugi rumeni karton, Anđelković (oba Palermo) je sedel na klopi.