Anatolij Timoščuk, ki je večino tekem v letošnji sezoni odigral na mestu osrednjega branilca, je dokazal, da se tudi pred golom znajde odlično. Foto: EPA
Srdjan Lakić
Srdjan Lakić je blestel na Betzenbergu. Foto: EPA
Neven Subotić
Neven Subotić je začel preobrat na stadionu Westfalen. Foto: EPA
Andre Schürrle
Andre Schürrle je med najzaslužnejšimi za sijajne predstave Mainza v jesenskem delu. Foto: EPA

Nogometaši Kölna so gostili Wolfsburg (1:1). Milivoje Novaković je povedel domačo vrsto v 51. minuti v vodstvo, a je točko v gosteh Wolfsburgu zagotovil Cicero. "Nova" je bil zamenjan v 72. minuti, drugi Slovenec v rdečem dresu Kölna Mišo Brečko pa je odigral vso srečanje.

Bayern se prebuja
Gostje so se na Allianz Areni le branili. V prvem polčasu jim je to zelo dobro uspevalo. V 9. minuti je Mario Gomez zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju. Pet minut pozneje je sijajni napadalec Teofanis Gekas izkoristil napako nerazpoloženega Daniela van Buytna, že preigral Hansa Jörga Butta, s črte pa je žogo odbil branilec Breno.

Začetniška napaka van Buytna

Po pol ure igre je Thomas Müller podal do Timoščuka, ki je s 14 metrov z levico natančno odmeril in zatresel levi spodnji kot. Le štiri minute pozneje je Marcel Heller podal z desne strani visoko žogo pred vrata, visoki van Buyten je naredil neverjetno napako, postavil se je popolnoma napačno, žoga ga je preletela, za njegovim hrbtom pa je Gekas z glavo najprej stresel vratnico, nato pa odbito žogo zlahka pospravil za hrbet Butta.

Odločitev v razmiku dveh minut

Bavarci so nato silovito pritisnili in nanizali številne priložnosti, a obramba Frankfurta je bila vselej na mestu. V 59. minuti je Toni Kroos močno sprožil z 22 metrov, vratar Oka Nikolov je žogo le odbil, Müller pa jo je z lobom pospravil v mrežo. Nalet Bayerna se je obrestoval le dve minuti pozneje, strel Francka Riberyja z roba kazenskega prostora je Nikolovu še uspelo odbiti, a le do Gomeza, ki je povišal na 3:1. To je bil že njegov deveti gol v nemškem prvenstvu v letošnji sezoni, v Ligi prvakov je dosegel šest zadetkov.
Gostje so se predali, Bayern pa je nizal lepe akcije, vstopil je tudi kapetan Mark van Bommel, ki je bil poškodovan. Dve minuti pred koncem sta lepo kombinirala Gomez in Ribery, Francoz je sijajno zaposlil Timoščuka, ki je v slogu najboljših napadalcev z desnico rutinsko matiral Nikolova. Trener Louis van Gaal je bil po tekmi navdušen. Dejal je, da je bila to najboljša tekma v letošnji sezoni.
Dortmundčani meljejo vse pred seboj
Bayern še vedno zaostaja 14 točk za dortmundsko Borussio. Rumeno-črni so po zaostanku s 4:1 premagali Borussio iz Mönchenglabacha. Zadnjeuvrščena ekipa na lestvici je v prvem polčasu prikazala zelo dober nogomet. Gostje so celo povedli, ko je Marco Reus z izjemnim strelom z 22 metrov z desnico matiral Romana Weidenfellerja. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Mario Götze podal s kota, Neven Subotić pa je z glavo izenačil.
V drugem polčasu so izbranci Jürgena Kloppa še povečali ritem. V 52. minuti je 18-letni Götze podal v pratzen prostor, hitri Šindži Kagava pa je preigral vratarja Christopferja Heimerotha in zatresel mrežo. V 77. minutin je Kevin Grosskreutz po podaji Lucasa Bariosa s peto povišal na 3:1. Končni izid pred 80.000 gledalci na stadionu Westfalen pa je postavil napadalec Barrios po akciji rezervista Antonia da Silve.
Hrvaška naveza potopila Schalke
Schalke, ki se je že prebil v osmino finala Lige prvakov po izjemni predstavi proti Lyonu (3:0), je v Bundesligi še vedno v veliki krizi. Kaiserslautern je varovance Felixa Magatha odpravil kar s 5:0. Strelske vaje gostiteljev na Betzenbergu je po kotu Christiana Tifferta odprl Srdjan Lakić z glavo v 8. minuti. Še pred odmorom je Martin Amedick izkoristil novo zmedo v obrambi modrih in z glavo povišal na 2:0. V drugem delu je Tiffert zrežiral še tretji gol, drugič je bil natančen Lakić. Hrvaški napadalec je bil neustavljiv, v 76. minuti ga je v kazenskem prostoru podrl Christoph Metzelder, z bele točke je bil natančen še en Hrvat Ivo Iličević. Piko na i je postavil Jan Moravek dve minuti pred koncem, Čeh je posojeni igralec Schalkeja! Prihodnjo soboto zvečer v Veltins Areno prihaja Bayern.

Hoffenheim v zadnji minuti do točke

Bayer iz Leverkusna je na gostovanju pri Hoffenheimu po desetih minutah vodil že z 2:0, nato pa osvojil le točko (2:2). V 38. minuti je z glavo znižal Vedad Ibišević, velik pritisk gostiteljev pa se je obrestoval v zadnji minuti sodnikovega podaljška. Gonzalo Castro je naredil prekršek nad Marvinom Compperjem in Gylfi Thor Sigurdsson je z najstrožje kazni izid poravnal.
Nova zmaga Mainza
Mainz je na domačem igrišču prekinil serijo treh porazov (Hamburger SV, Borussia Dortmund in Hannover). Varovanci Thomasa Tuchla so s 3:0 ugnali Nürnberg in so zanesljivo na drugem mestu, imajo pa že 30 točk.