Miran Pavlin je bil velikokrat na tleh.
Fabio Celestini (levo) v objemu Christopha Spycherja po izenačujočem golu.
Veselje Švicarjev ob zmagovitem zadetku Hakana Yakina.
Romuni so povsem povozili Nemce, ki na gostovanjih tako visoko niso izgubili že 65 let.
Portugalci in Švedi so se razšli z neodločenim izidom 2:2, potem ko so domači izenačili v 92. minuti.

Prašnikarjevi varovanci si poleg lepega Zahovičevega gola, ki jih je popeljal v vodstvo, niso pripravili resnejših priložnosti, vratar Mavrič pa je bil z nekaj izvrstnimi obrambami najboljši mož v precej razglašeni ekipi, ki je v drugem polčasu igrala praktično proti rezervni postavi Švice. Trener Kuhn je namreč že po polovici nadaljevanja zamenjal sedem nogometašev, skupno pa kar devet.

Celestini je že minuto po vstopu v igro prvi načel slovensko mrežo, Yakin pa je z glavo osamljen postavil končni izid pet minut do konca.

Slovenci zadeli po treh tekmah z ničlo
Švicarji so imeli v prvem polčasu najlepšo priložnost v 32. minuti, ko je z glavo nevarno poizkušal Wicky, vendar je bil Mavrič na mestu. 7.500 gledalcev na novem stadionu v Ženevi je spremljalo raztrgano igro svojih ljubljencev, ki so bili sicer več pri žogi, a s premalo domiselnosti niso sestavili pametne akcije. Na drugi strani sta Ačimovič in Zahovič slabo izvedla prosta strela, v 41. minuti pa Šiljak po zmedi v domači obrambi ni prišel do žoge.

V sodnikovem podaljšku je vendarle posijalo nekaj sonca v slovensko izbrano vrsto. Po lepi kombinaciji Kariča in Šiljaka je Zahovič z roba kazenskega prostora lepo meril v levi zgornji kot vrat vratarja Stiela in neubranljivo zadel. To je bil že 35. gol Mariborčana v reprezentanci v njegovem 80. nastopu in prvi slovenski po Šiljakovem v Zagrebu 15. novembra.

Mavrič reševal, kar se je rešiti dalo
Drugi polčas so Švicarji začeli s štirimi novinci, v 51. minuti pa bili najbližje gola dotlej. Po predložku Yakina in strelu z glavo Bernerja je Mavrič s skrajnimi močmi poslal žogo prek vrat. Devet minut kasneje se je goriški čuvaj mreže znova izkazal, ko ga je Yakin poskušal s prostega strela presenetiti tik ob levi vratnici.

Pri Celestinijevem golu ni imel možnosti za obrambo. Z dvajsetih metrov je žoga za njegov hrbet švignila mimo številnih nog.

Švicarji se z izenačenjem niso zadovoljili, temveč so še naprej napadali. Mavrič se je v 77. minuti lepo vrgel pod noge Gigaxa, tri minute kasneje pa sta s Kokotom zaustavila Chapuisata. V 84. minuti, ko je imel edino slovensko "polpriložnost" Čeh, je še enkrat zapretil Gigax, ki je pri zmagovitem golu podal. Z leve strani je v kazenski prostor poslal natančen predložek, Yakinu - 13. zadetek za Švico - pa ni bilo težko premagati Mavriča.

Ob koncu tekme sta priložnost za igro dobila tudi novinca v slovenski reprezentanci Tanjič in Jakomin, izid pa se ni več spremenil.

Prašnikar je po srečanju povedal: "Z izidom nisem zadovoljen, pač pa s prvimi 70 minutami. Kasneje smo izgubili koncentracijo in jim dovolili dva zadetka."

Njegov kolega Kuhn je bil seveda bolj zadovoljen: "Pomembno je bilo zmagati in prikazati boljšo igro. Nedvomno smo naredili napredek." Švica je po kvalifikacijah za evropsko prvenstvo po porazih proti Maroku in Grčiji slavila prvič.

ŠVICA           2 - 1         SLOVENIJA
Celestini 66.       Zahovič 45.
Yakin 85.
-------------------------------------- Stiel * Mavrič Haas ******** Cesar Berner ****** Knavs Henchoz Bulajič Müller ** Karič ** Vogel ******* Čeh Huggel *** Pavlin Wicky ***** Ačimovič H. Yakin Cimerotič * Frei **** Zahovič **** Chapuisat ********* Šiljak ***
-------------------------------------- * 46./Zuberbühler * 46./Koren ** 46./Grichting ** 62./Kokot *** 46./Rama *** 88./Jakomin **** 46./Lonfat **** 89./Tanjič ***** 58./Gigax
****** 58./Spycher
******* 65./Celsetini ******** 77./Meyer
********* 81./Cantaluppi
7.500 gledalcev
Sodnik: Ruud Bossen (Nizozemska)
Preostale tekme:
KAZAHSTAN - AZERBAJDŽAN 2:3 (0:1) Karpovič 55., Lunvoj 77.; Narbijev 31., Gulijev 57., Sadigov 80.

ČEŠKA - JAPONSKA 0:1 (0:1) Kubo 32. IZRAEL - MOLDAVIJA 1:1 (1:0) Covalenco 32./ag; Rogaciov 69. BOLGARIJA - KAMERUN 3:0 (1:0) Berbatov 7., 54./11-m, Lazarov 56. BELORUSIJA - LITVA 1:0 (0:0) Bliznjuk 76. POLJSKA - IRSKA 0:0 UKRAJINA - SLOVAŠKA 1:1 (1:0) Venglinski 13.; Varga 65. LATVIJA - ISLANDIJA 0:0
JUŽNA KOREJA - PARAGVAJ 0:0 ROMUNIJA - NEMČIJA 5:1 (4:0) Plesan 21., Rat 23., Danciulescu 34., 40., Caramarin 84.; Lahm 88. DANSKA - ŠKOTSKA 1:0 (0:0) Sand 61. NORVEŠKA - RUSIJA 3:2 (2:0) Andersen 25., Rushfeldt 43., Solli 62.; Radimov 85., Keržakov 90. ESTONIJA - ALBANIJA 1:1 (0:0) Viikm 80.; Aliaj 52. BiH - FINSKA 1:0 (0:0) Mišimović 88. MAKEDONIJA - HRVAŠKA 0:1 (0:1) Klasnić 23. BELGIJA - TURČIJA 2:3 (1:1) Sonck 34., Dufer 86.; Bastürk 43., Tolga 69., Karadeniz 90.
AVSTRIJA - LUKSEMBURG 4:1 (2:0) Kirchler 4., Kiesenebner 9., Hass 84., Kollmann 89.; Huss 62. NIZOZEMSKA - GRČIJA 4:0 (0:0) Makaay 50., Zenden 57., Heitinga 61., van Hooijdonk 88. MADŽARSKA - BRAZILIJA 1:4 (0:3) Torghelle 57.; Kaka 33., Fabiano 36., 44., Ronaldinho 64. SAN MARINO - LIECHTENSTEIN 1:0 (1:0)
Selva 5. Prva zmaga San Marina sploh. SEVERNA IRSKA - SČG 1:1 (1:1) Quinn 18; Paunović 7. ITALIJA - ŠPANIJA 1:1 (0:0) Vieri 56.; Torres 53.
PORTUGALSKA - ŠVEDSKA 2:2 (1:1)