Bastian Schweinsteiger je podal Sebastianu Rodeju za 4:0. Foto: EPA
Arjen Robben in Mario Götze
Arjen Robben in Mario Götze sta bila neustavljiva za obrambo Hoffenheima. Foto: EPA
Marco Reus
Marco Reus se je znova resno poškodoval. Zanj je jesenskega dela že konec. Foto: EPA
Mahir Saglik
Mahir Saglik je Paderbornu zagotovil veliko točko. Foto: EPA

Pep Guardiola je bil zaskrbljen pred tekmo 12. kroga, saj je seznam poškodovanih nogometašev res dolg, David Alaba in Philipp Lahm pa sta bila vedno v začetni postavi. Trener gostov Markus Gisdol je dejal, da je postava Bavarcev še vedno izjemna in da se sploh nič ne pozna, da manjkajo nosilci igre, in imel je prav.
Götze začel šov na Allianz Areni
Gostitelji so začeli z Rafinho na desni strani obrambe, levo pa je igral Juan Bernat. Obrambna vrsta se je uvodne pol ure še malce lovila in v 9. minuti je bilo zelo vroče pred vrati Manuela Neuerja. Tarik Elyounoussi je ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer je Anthony Modeste prišel do strela z glavo, vendar je meril mimo vrat. Bayern je nato prevzel pobudo na sredini igrišča in povedel v 22. minuti. Mario Götze je imel po podaji Xabija Alonsa dovolj časa, da si je namestil žogo na desnico in z izjemnim strelom pod prečko s 25 metrov matiral Oliverja Baumanna, ki je stal preveč zunaj vrat. Junak finala svetovnega prvenstva je bil nevaren še deset minut po tem, ko je meril za las mimo vrat. Šest minut pred odmorom kapetan gostov Andreas Beck ni dobro pokril Arjena Robbna, ki je poslal žogo na daljšo vratnico, Robert Lewandowski pa jo je z glavo poslal v mrežo.
Rezervist Szalai se je osmešil
V drugem polčasu so Bavarci zanesljivo nadzorovali potek dogodkov na zelenici, zato je Gisdol v 71. minuti v igro poslal dva napadalca, vstopila sta Sven Schipplock in Adam Szalai. Četrt ure pred koncem je Schipplock ušel po desni strani, gostitelji so mislili, da je žoga že prešla črto, a jo je obdržal v igri, poslal jo je pred vrata, kjer je bil popolnoma neoviran Szalai. S treh metrov je streljal naravnost v nogo Neuerja, ki sploh ni vedel, kje je žoga. To je bil eden najbolj neverjetnih zgrešenih strelov v letošnji sezoni nemškega prvenstva.
Mojstrski lob Robbna
V 78. minuti je na Allianz Areni završalo, Götzeja je zamenjal Schweinsteiger, ki je zadnjič igral 13. julija v finalu svetovnega prvenstva v Rio de Janeiru, ko je Nemčija premagala Argentino z 1:0 po podaljšku. Kazen za zapravljeno priložnost Szalaija je prišla zelo hitro. V 82. minuti si je Robben izmenjal dvojno podajo z Lewandowskim, krenil v kazenski prostor in s prefinjenim lobom z levico povišal na 3:0. Velemojstrski zadetek Nizozemca. Tudi "Schweini" je dočakal svoj trenutek, pet minut pred koncem je podal do rezervista Sebastiana Rodeja, ki je z desne strani pritekel sam pred Baumanna in ga matiral z močnim strelom z desnico. Kmalu zatem je Rode z roba kazenskega prostora stresel še prečko. V zadnji minuti je jezni Szalai z grobim štartom pokosil Danteja in sodnik Peter Gagelmann mu je pokazal rdeči karton.
Gorenc Stanković s klopi užival le v prvem polčasu Borussie
Jon Gorenc Stanković je sedel na klopi Borussie iz Dortmunda, ki je prišla le do točke v Paderbornu (2:2). 18-letni nogometaš se je poleti iz Domžal preselil k drugi ekipi rumeno-črnih. Zaradi številnih poškodb ga je Jürgen Klopp vzel s seboj na gostovanje. V prvem polčasu je bila Borussia precej boljša. Pierre-Emerick Aubameyang je zadel že v 12. minuti po podaji Erika Durma. Gabonski napadalec je tik pred odmorom zaposlil še Marca Reusa, ki je z desnico povišal na 2:0.
Preobrat Padeborna po novi poškodbi Reusa
Paderborn je vstal od mrtvih po uri igre, ko je po kotu Borussie izvedel hiter protinapad, ki ga je učinkovito končal Lukas Rupp. V 67. minuti nov šok za goste, saj je po grobem prekršku Marina Bakalorza (nerazumljivo je prejel le rumeni karton) obležal Reus, z igrišča so ga odnesli na nosilih. Obnovil je poškodbo gležnja in v jesenskem delu zagotovo ne bo več igral, več bo znano bo pregledu v nedeljo. Devet minut pred koncem je po kotu z glavo izenačil Mahir Saglik. Novinci v ligi so prišli do velike točke in imajo še vedno pet točk naskoka pred Borussio.
Schalke končal zmagoviti niz Wolfsburga
Schalke, ki bo v torek v Ligi prvakov gostil Chelsea, je ugnal Wolfsburg s 3:2. Eric-Maxim Choupo-Moting je bil natančen dvakrat na začetku tekme, potem pa je Christian Fuchs s 40 metrov poslal predložek pred vrata, nihče se ni dotaknil žoge, Diego Benaglio pa je izjemno slabo posredoval in žoga mu je ušla v mrežo. Po 25 minutah so modri vodili kar s 3:0. Še pred odmorom je znižal Ivica Olić, četrt ure pred koncem pa je Nicklas Bendtner le dve minuti po vstopu v igro zatresel mrežo. To je bil prvi gol Danca v Bundesligi. Ob koncu tekme so gostje silovito pritisnili, Naldo je z glavo zadel prečko v sodnikovem dodatku. Wolfsburgu je po enajstih zaporednih zmagah v vseh tekmovanjih klonil in zaostaja za Bayernom sedem točk.