Goriški kapetan Enes Demirovič kljub letom ostaja prva violina goriškega orkestra. Foto: EPA
Darko Milanič
Varovanci Darka Milaniča lovijo tretje mesto in nastop v Pokalu Intertoto. Foto: RTV SLO
Zadetki na slovenskih zelenicah

Prvi polčas v Lendavi je pripadel gostiteljem, a je njihove poskuse uspešno krotil goriški vratar Vasja Simčič. V nadaljevanju so Primorci kaznovali jalove napade Prekmurcev. V 52. minuti je Enes Demirović izvedel kot z desne stranji, Ettien Velikonja pa je žogo z glavo preusmeril v mrežo Nafte.

Demirović poskrbel za tri točke
V enem izmed protinapadov je Jernej Repina v svojem kazenskem prostoru za dres povlekel Mladena Kovačeviča, zanesljivi izvajalec najstrožje kazni pa je bil veteran Demirović (11. zadetek sezone). Damjan Ošlaj je ob izteku rednega dela dosegel častni zadetek za Lendavčane.

Korun odločil v Celju
Na večerni tekmi na Areni Petrol med Mik CM Celjem in Livarjem, ki ni odločala o čem pomembnem, maloštevilni gledalci niso videli kaj veliko. Edini zadetek je padel v 64. minuti ko je Simon Šešlar podal iz kota, Uroš Korun pa je z glavo postavil končni izid (1:0).

O prvaku na Ptuju in v Ljubljani
Odločitev o letošnjem prvaku bi lahko padla že v nedeljo ali ponedeljek: drugi Koper gostuje pri ptujski Dravi, medtem ko vodilne Domžale čaka obisk pri sosednjem Interblocku. Kanarčki tri kroge pred koncem za prvaki zaostajajo za šest točk.