Cesar Delgado je načel mrežo Grenobla. Foto: Reuters
Gourcuffa po fantastičnem golu proti Paris St. Germainu številni primerjajo z velikim Zinedinom Zidanom. Foto: EPA

Sedemkratni francoski prvaki so povedli v 14. minuti, ko je brazilski igralec sredine Ederson podajo Karima Benzemaja poslal mimo vratarja Gregoryja Wimbeeja. Grenoble se ni predal, a 13 minut pred koncem srečanja je bilo upanja na vsaj točko konec. Argentinec Delgado je podajo Kima Kallströma z leve strani "pospravil" v gol. Boštjan Cesar, ki je med tednom v Grenoble prestopil iz Marseilla, še ni bil v kadru za tekmo.

Najbližji zasledovalec Lyona Bordeaux, ki na naslov čaka že od leta 1999, so vknjižili peto zaporedno zmago, ko so v Nantesu slavili z 1:2 in zaostajajo le točko za vrhom. Ponovno je blestel Yoann Gourcuff, ki je bil natančen v 11. minuti. V drugem polčasu je Nantes pritisnil, a prvi so zadeli gostje. V 70. minuti je zadel maroški napadalec Marouane Chamakh. Dve minuti pred koncem so gostitelji preko Filipa Djordjevića dosegli tolažilni zadetek.