Antoine Griezmann je v 53. minuti utišal Santiago Bernabeu. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo ni imel svojega dneva. Foto: Reuters
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane je proti Atleticu doživel prvi poraz na klopi Reala. Foto: Reuters

Atletico ima na prvenstveni lestvici na drugem mestu zdaj štiri točke naskoka pred tretjeuvrščenim kraljevim klubom. Vodi sicer Barcelona, ki ima s tekmo manj (v nedeljo jo čaka obračun s Sevillo) na vrhu pet točk prednosti.

V prvem polčasu mreži obmirovali
Madridski derbi je prve pol ure potekal precej mirno, igra je potekala bolj ali manj na sredini igrišča, prvič je postalo vroče v 32. minuti, ko sta na vrata Jana Oblaka sprožila Cristiano Ronaldo in Karim Benzema. Prvi je Oblaka prisilil v obrambo s prostega strela, drugi je z diagonalnim strelom za dober meter zgrešil desno vratarjevo vratnico. V zaključku polčasa so si dve priložnosti pripravili tudi gostje. V 40. minuti je opreznost Keylorja Navasa s strelom zunaj kazenskega prostora preizkusil Griezmann, kmalu zatem je želel Kostaričana presenetiti še Koke.

Griezmann zadel po lepi akciji
V nadaljevanju so varovanci Diega Simeoneja znova močneje pritisnili na vrata gostiteljev, pritisk pa se jim je izplačal v 53. minuti, ko je v polno zadel Griezmann. Ta je v lepi akciji odigral dvojno podajo s Filipejem Luisom, nato pa znotraj kazenskega prostora neubranljivo sprožil ob bližnji vratnici v gol (0:1).

Ronaldov strel z glavo v Oblakovih rokah
Atletico je dosegel želeni rezultat, ekipa z Vicente Calderona je sicer občasno še krenila proti Navasovemu golu, a se je bolj ali manj osredotočila na branjenje minimalne prednosti. Gostitelji so si želeli izenačujočega zadetka, še najlepša priložnost se je ponudila Ronaldu, ki je po Carvajalovem predložku iz neposredne bližine z glavo žogo poslal naravnost v naročje dobro postavljenega Oblaka, ki je v 70. minuti odbil še slabši poskus Caravajala po podaji Jeseja.