Antonie Griezmann se je izkazal na svoji prvi prvenstveni tekmi na Camp Nouu po prihodu iz madridskega Atletica. Foto: Reuters

Barcelona, ki je v uvodnem krogu izgubila v Bilbau z 0:1, je bila zelo oslabljena proti Betisu. Lionel Messi, Luis Suarez in Ousmane Dembele so zaradi poškodb sedeli na tribuni Camp Noua, kjer se je zbralo 79.159 gledalcev.

Fekir kaznoval napako Busquetsa
Gostje so unovčili že prvo priložnost. Sergio Busquets je naredil veliko napako na sredini igrišča, Loren Moron je sijajno zaposlil Nabila Fekirja, ki je z natančnim strelom z levico matiral Marca Andreja ter Stegna.

Griezmann izenačil še pred odmorom
Katalonci so imeli nato pobudo, Rafinhu pa v 37. minuti iz bližine ni uspelo izenačiti. Štiri minute pred odmorom je Sergi Roberto z desne strani poslal natančen predložek v kazenski prostor, Antoinu Griezmannu pa je z drsečim štartom še uspelo potisniti žogo proti vratom. Vratar Betisa Dani se je žoge dotaknil, a je vseeno končala za njegovim hrbtom.

Šov Kataloncev v drugem polčasu
Drugi polčas je Barca začela udarno. V 50. minuti je Sergi Roberto znova zaposlil Greizmanna v kazenskem prostoru. Francoz je velemojstrsko zavrtinčil žogo v malo mrežico. Betis je nato popolnoma popustil. Carles Perez je s 15 metrov povišal na 3:1 po podaji Nelsona Semeda v 56. minuti. Po uri igre je Jordi Alba z leve strani najprej pomislil na podajo, a se je odločil za strel z levico in na semaforju je pisalo 4:1.

V 74. minuti je vstopil Arturo Vidal, ki je potreboval le tri minute za zadetek. Čilenec je zabil žogo pod prečko po podaji Griezmanna. Končni izid je postavil Loren Moron v 79. minuti z izjemnim strelom z 20 metrov, ter Stegen je bil nemočen.

Navijači so bili še posebej navdušeni, ko je trener Ernesto Valverde v igro poslal Anssumaneja Fatija, ki bo šele čez dva meseca dopolnil 17 let.

Takole je Sergi Guardiola zadel za veliko točko. Foto: EPA

Guardiola poskrbel za hladno prho v Madridu
Po zmagi v uvodnem krogu je kraljevi klub na prvi domači tekmi v novi sezoni le remiziral. Zinedine Zidane ni v prvo enajsterico uvrstil nobene poletne okrepitve, sta pa srečanje začela tako Gareth Bale kot James Rodriguez, ki sta bila ves prestopni rok do zdaj na izhodnih vratih. Kolumbijec se je po dveh sezonah posoje pri Bayernu vrnil na Santiago Bernabeu.

Prav Bale in James sta bila v prvem polčasu najnevarnejša domača nogometaša, toda njuni poskusi so zgrešili cilj. Valižan je v 68. minuti lepo po prodoru na levi strani podal pred vrata, kjer je najvišje skočil Luka Jović, toda srbski napadalec, ki je malo pred tem vstopil v igro, je ob prvem dotiku z žogo z glavo zadel le prečko. Na drugi strani je kmalu zatem nevaren poskus Walda Marina brez težav zaustavil Thibaut Courtois.

Raphael Varane je v 82. minuti spravil žogo na rob kazenskega prostora, kjer jo je sprejel Karim Benzema, nato pa je francoski napadalec z izvrstnim udarcem iz obrata premagal nemočnega Jordija Masipa. Dosegel je svoj 150. zadetek v La ligi, s čimer je prvi Francoz s tem dosežkom in sedmi nogometaš Reala, ki mu je to uspelo.

Toda domače vodstvo je trajalo le šest minut, saj je v 88. minuti Oscar Plano prodrl mimo Sergia Ramosa in pred posredovanjem Danija Carvajala podal med Casemira in Varana, na levi strani je utekel Sergi Guardiola, ki je žogo poslal za hrbet Courtoisa in poskrbel, da Valladolid – v 1. krogu je v Sevilli ugnal Betis – tudi po drugem zahtevnem gostovanju ostaja neporažen.