Fredy Guarin in Mauro Icardi proslavljata zmagoviti gol Interja, ki se je po treh krogih zavihtel na vrh lestvice. Statistika priča o izenačeni tekmi. Posest žoge 51:49 in streli v okvir vrat 5:3 - oboje v korist Interja. Foto: Reuters
Samir Handanović
Samir Handanović je takole dobil dvoboj z Luizom Adrianom. Foto: EPA
Mauro Icardi
Mauru Icardiju ob koncu prvega polčasa ni uspelo premagati Diega Lopeza. Foto: Reuters

Handanović, vratar Interja, je bil pred več kot 79.000 gledalci na stadionu Giuseppe Meazza na veliki preizkušnji že v 3. minuti, ko je predenj sam prišel Luiz Adriano, vendar je "Sarma", ki se je dobro postavil, odbil njegov poskus.

Na drugi strani je malo pozneje zapretil tudi Inter, a je poskus Stevana Jovetića zletel mimo vratnice. Milan je bil v nadaljevanju nekoliko nevarnejši, neugoden je bil zlasti Adriano. Handanovića je s strelom od daleč preizkusil še Keisuke Honda.

"Smrtna" priložnost Icardija
Že v sodnikovem podaljšku prvega dela bi Inter lahko povedel, saj se je Mauro Icardi sam prebil pred Diega Lopeza, a je ta z levo nogo atraktivno odbil poskus kapetana domačih.

Guarin popeljal Inter v vodstvo
Kar ni uspelo Icardiju, je v 58. minuti Fredyju Guarinu. Kolumbijec je namreč v protinapadu sprožil z okoli 20 metrov in z diagonalnim strelom za desno vratnico matiral Lopeza. Guarin je Lopeza namučil že nekaj minut prej, ko je streljal z glavo.

Vratnica Balotellija in obramba Handanovića
V 61. minuti je trener Milana Siniša Mihajlović na igrišče poslal Maria Balotellija. Rdeče-črni so nato pritiskali za izenačenje in prav Balotelli je v 78. minuti z nenadnim strelom z okoli 20 metrov zadel zunanji del Handanovićeve desne vratnice. Malo pozneje je Balotelli silovito sprožil še s prostega strela, a se je z obrambo izkazal Handanović. Modro-črni so nato vzdržali do konca in se s tretjo zaporedno zmago zavihteli na vrh lestvice Serie A.

Remi Kurtića pri Sassuolu
Poleg Handanovića je na nedeljskih tekmah Serie A od Slovencev zaigral le še Jasmin Kurtić, ki je z Atalanto remiziral pri Sassuolu (2:2). Belokranjec je igral do 56. minute. Siniša Anđelković in Aljaž Struna nista nastopila za Palermo ob remiju s Carpijem (2:2), pri katerem je bil Vid Belec na klopi.

Že v soboto sta Valter Birsa in Boštjan Cesar s Chievom remizirala (1:1) pri Juventusu.

3. krog:
INTER - MILAN 1:0 (0:0)
79.154; Guarin 58.

Inter: Handanović, Juan (68./Telles), Medel, Santon, Murillo, Kondogbia, Guarin, Melo , Icardi, Jovetić (72./Palacio), Perišić (85./Ranocchia).

Milan: Lopez, De Sciglio, Romagnoli, Zapata, Abate , Honda (81./Cerci), Montolivo, Kučka (72./Poli), Bonaventura, Adriano, Bacca (61./Balotelli).

Sodnik: Gianluca Rocchi

LAZIO - UDINESE 2:0 (0:0)
Matri 64., 73.

EMPOLI - NAPOLI 2:2 (2:1)
Saponara 3., Pucciarelli 18.; Insigne 7., Allan 50.

SASSUOLO - ATALANTA 2:2 (2:2)
Magnanelli 22., Flores 41.; Pinilla 13., 33.
RK: Vrsaljko 84.; Pinilla 48.
Jasmin Kurtić je igral do 56. minute.

PALERMO - CARPI 2:2 (1:1)
Hiljemark 6., Djurdjević 88.; Vitiello 24./ag, Borriello 63.
Siniša Anđelković je bil na klopi Palerma, Aljaža Strune pa ni bilo v postavi. Vid Belec je
bil na klopi Carpija.

FIORENTINA - GENOA 1:0 (0:0)
Babacar 60.
RK: Badelj 63./Fiorentina
Josip Iličić (Fiorentina) je bil na klopi.

FROSINONE - ROMA 0:2 (0:1)
Falque 44., Iturbe 92.

JUVENTUS - CHIEVO 1:1 (0:1)
Dybala 83./11-m; Hetemaj 5.
Valter Birsa podal za 0:1 in igral do 73. minute, Boštjan Cesar je igral vso tekmo in zakrivil 11-m.

VERONA - TORINO 2:2 (0:0)
Toni 49./11-m, Gomez 71.; Baselli 66., Acquah 73.

SAMPDORIA - BOLOGNA 2:0 (0:0)