Christian Maggio je na stadionu San Paolo takole zadel za 2:0. Foto: EPA
Ezequiel Lavezzi je na domačem stadionu mrežo zatresel prvič po enem letu - 25. oktobru 2010. Foto: EPA
Antonio Nocerino
Antonio Nocerino v dresu Milana vse bolj navdušuje. Foto: EPA
Juraj Kucka
Po zaslugi Juraja Kucke je Genoa prekinila niz štirih tekem brez zmage. Foto: EPA

V četrtek bo še tekma Palermo - Lecce, oba Slovenca Josip Iličić in Armin Bačinović naj bi začela v prvi postavi.
Videmčani so na stadion San Paolo odpotovali brez dveh ključnih igralcev, rahlo načetih Antonia Di Nataleja in Mauricia Isle. V 16. minuti je prvi zatresel gostujočo mrežo Marek Hamšik, a je bil zadetek zaradi nedovoljenega položaja razveljavljen. Štiri minute pozneje je sledilo vodstvo Napolija. Podal je Edinson Cavani, z volejem pa je sijajno in neubranljivo streljal Ezequiel Lavezzi.
Udinese je v nadaljevanju zaigral bolje, a se je z dvema lepima obrambama izkazal Morgan De Sanctis. Na drugi strani je dobro branil tudi Samir Handanović, ki pa je bil znova nemočen v 44. minuti, ko ga je po podaji Blerima Džemailija z glavo matiral Christian Maggio. V drugem polčasu so gostitelji nadzorovali dogajanje. Sicer so prepustili žogo Udineseju, a tekmo mirno pripeljali do konca.
Lazio "le" do točke
Tretjeuvrščeni Lazio je doma z 1:1 remiziral proti Catanii. Peti zadetek v sezoni Miroslava Kloseja ni bil dovolj za zmago, gostje, ki so letos izgubili le enkrat in so ostali neporaženi na peti zaporedni tekmi, so zasluženo na Sicilijo odnesli točko.
Castellazzi preprečil nov poraz Interja
Milan je bil s hat-trickom Antonia Nocerina s 4:1 boljši od Parme, po nedeljskem preobratu v Lecceju (3:4) je še drugič zapored dosegel štiri zadetke.
Inter je v Bergamu iztržil le točko (1:1). Izteklo bi se lahko še slabše za črno-modre, saj je v 90. minuti Luca Castellazzi (ob polčasu je zamenjal poškodovanega Julia Cesarja) ubranil sumljivo dosojeno 11-metrovko strelcu edinega zadetka za Atalanto Germanu Denisu. Sodnik je na belo točko pokazal po stiku Cristiana Chivuja in Guida Marilunga.
Kucka junak v Genovi
Genoa (Valterja Birse znova ni bilo v ekipi) je z 2:1 premagala Romo. Mladi napadalec Rimljanov, 20-letni Fabio Borini, je v 82. minuti sicer izenačil na 1:1, a je imel zadnjo besedo Slovak Juraj Kucka. Igral je le v drugem polčasu in v 89. minuti nekoliko srečno zadel po strelu iz kota ter poskrbel, da je Genoa z 12 točkami na lestvici prehitela tokratnega tekmeca.

9. krog:
ATALANTA - INTER 1:1 (1:1)
Denis 44.; Sneijder 32.
V 90. minuti je Castellazzi (Inter) ubranil 11-metrovko Denisu.

CESENA - CAGLIARI 1:1 (1:1)
Candreva 45./11-m; Nene 20./11-m

CHIEVO - BOLOGNA 0:1 (0:0)
Acquafresca 53.
Cesar in Jokić (oba Chievo) sta igrala vso tekmo, Krhina (Bologna) ni bilo v ekipi.

GENOA - ROMA 2:1 (1:0)