Valter Birsa objema Maria Balotellija, ki je v 96. minuti z 11-metrovke izenačil na 2:2. Foto: EPA
Mauro Icardi
Mauro Icardi je očitno "specialist" za doseganje zadetkov proti Juventusu. 6. januarja letos je proti njim že zadel dvakrat v dresu Sampdorie, ko je ta v Torinu presenetila "staro damo" z 2:1. Foto: EPA

V izenačenem prvem polčasu so imeli gostje žogo več časa v svoji posesti, a so najprej zapretili Milančani. Poskus Juta Nagatoma iz voleja je lepo ubranil Gianluigi Buffon. Juventus je imel edino pravo priložnost po pol ure, ko je Paul Pogba po podaji Andree Pirla meril naravnost v Samirja Handanovića. V 18. minuti so varovanci Antonia Conteja, ki je vodil 100. tekmo na klopi "stare dame", zahtevali 11-metrovko, ko je Saphir Taider ustavil Artura Vidala, toda sodnik Gianluca Rocchi je že prej dosodil igranje z roko gostujočega vezista, o katerem je mogoče razpravljati.

Tekma se je razživela v drugem polčasu po zadetku rezervista Maura Icardija v 73. minuti, ko je Inter zasluženo povedel z 1:0. Ricky Alvarez je ukradel žogo Giorgiu Chielliniju in z odlično globinsko podajo našel 20-letnega Argentinca, ki je pred sezono k črno-modrim prišel iz Sampdorie. Za zadetek je potreboval vsega pet minut! Toda Juventus je odgovoril že dve minuti pozneje. Vidal je dobro sprejel predložek Kwadwa Asamoaha z leve strani in iz bližine sredi kazenskega prostora po tleh premagal nemočnega Handanovića.
Tri minute pred koncem je slovenski vratar dobro posredoval po novem poskusu Vidala - tokrat z glavo -, odbito žogo pa je Mauricio Isla poslal mimo vrat in zapravil lepo priložnost za zmago gostov.
Debi Kakaja in Birse
Valter Birsa
je prvič zaigral za Milan, ki je na gostovanju pri Torinu izvlekel točko (2:2). Rdeče-črni, za katere je Šempetrc igral od 70. minute, ko je zamenjal Kakaja, so se minuto po njegovem vstopu na zelenico znašli v zaostanku z 2:0, a v zadnjih minutah z zadetkoma Sulleyja Muntarija in Maria Balotellija z 11-metrovke prišli do izenačenja. Prekršek nad Andreo Polijem je v 93. minuti storil Giovanni Pasquale, "Super Mario" pa je z bele točke zadel, ko je že tekla 96. minuta. Sodnik je tekmo sicer podaljšal za štiri minute.