Robert Lewandowski je dosegel vseh pet zadetkov za Bayern v uvodnih dveh krogih nove sezone. 6. septembra prihaja v Stožice in slovenski branilci bodo imeli na kvalifikacijski tekmi za Euro 2020 zares veliko dela. Foto: Reuters

Novi trener modrih iz Gelsenkirchna David Wagner, ki je pred dvema letoma Huddersfield Town presenetljivo popeljal v Premier ligo, je napovedal napadalno igro proti serijskim nemškim prvakom.

Niko Kovač ni mogel računati na rahlo poškodovanega Thiaga, prvič je zaigral branilec Lucas Hernandez, ki je prišel za rekordnih 80 milijonov evrov iz madridskega Atletica. Philippe Coutinho in Ivan Perišić sta bila na začetku na klopi.

Philippe Coutinho, ki bo v letošnji sezoni igral kot posojeni nogometaš Barcelone, je odigral prve pol ure za Bayern. Foto: Reuters

Schalke nemočen v prvem polčasu
Lewandowski je v 17. minuti zapretil z glavo po podaji iz kota, a se je s parado izkazal Alexander Nübel. Dve minuti zatem je Kingsley Coman z leve strani prodrl v kazenski prostor, branilec Jonjoe Kenny ga je podrl od zadaj in sodnik Marco Fritz je takoj pokazal na belo točko. Lewandowski je z desnico poslal Nübla v napačno smer za vodstvo Bavarcev.

Tradicionalni žvižgi za Neuerja
Schalke nikakor ni našel poti do Manuela Neuerja, ki je že na ogrevanje slišal glasne žvižge. Navijači modrih mu seveda niso oprostili odhoda v München pred osmimi leti.

Mojstrovina Lewandowskega s prostega strela
V 50. minuti je Lewandowski velemojstrsko izvedel prosti strel z 22 metrov. Žogo je z desno nogo zavrtinčil prek živega zidu in jo tik ob vratnici poslal v mrežo.

Sodnik in videosodnik spregledala roko Perišića
Schalke se je nato prebudil. V 56. minuti je Benjamin Pavard igral z roko v kazenskem prostoru, a je bil obrnjen stran od žoge in sodnik Fritz je ocenil, da roka ni bila namerna. Kovač je po uri v igro poslal Perišića in Coutinha.

V 63. minuti je Daniel Caligiuri s prostega strela z 20 metrov skušal poslati žogo mimo živega zidu v mrežo. Perišić je z levo roko blokiral strel v kazenskem prostoru. Videosodnik presenetljivo ni posredoval - zelo sporna odločitev in 62.271 gledalcev na razprodani Veltins Areni je bilo ogorčenih.

Trener Schakeja David Wagner je bil jezen na sodnika Marca Fritza, ki ni dosodil niti ene enajstmetrovke za Schalke, čeprav sta bila dva zelo sporna položaja v kazenskem prostoru Bayerna v drugem polčasu. Foto: Reuters

Schalke je ob vse glasnejši podpori s tribun pritiskal. Caligiuri in rezervist Ahmet Kutucu nista uspela znižati, kazen pa je prišla četrt ure pred koncem. Coman je ušel po desni strani, preigral rezervista Salifa Saneja in podal v kazenski prostor do Lewandowskega. Poljak je z natančnim strelom s 15 metrov postavil končni izid.

Poljak bo kmalu podaljšal do leta 2023
"Mislim, da lahko igram še bolje. Trenutno mi gre res dobro. Moja naloga v ekipi je doseganje zadetkov. Bundesliga je zelo zahtevna in ni vedno lahko zadeti. Lani nisem imel pravega občutka pri prostih strelih zaradi poškodbe. Mislim, da je še prezgodaj govoriti, kako se bo odvilo prvenstvo. Ogledal sem si obe tekmi Dortmunda in res imajo močno ekipo," je pojasnil 31-letni Poljak, ki je zelo blizu dogovora do maja 2023. Na 161 tekem v nemškem prvenstvu za Bayern je dosegel že 133 golov.

Wagner jezen zaradi nedosojene najstrožje kazni
Trener Wagner si je po tekmi ogledal vse sporne položaje: "Zmaga Bayerna je zaslužena. Vsekakor smo si zaslužili kakšen zadetek, poraz je previsok. Pavard je iztegnil roko, ki ni bila v naravnem položaju. Perišić pa je zagotovo igral z roko. To je čista enajstmetrovka!"

Jadon Sancho in Paco Alcacer sta bila najzaslužnejša za zmago Borussie. Foto: Reuters

Köln popustil v drugem polčasu
Nogometaši dortmundske Borussie so potrdili resno kandidaturo za naslov prvaka, ki so ga zadnjič osvojili maja 2012. Köln je na uvodni tekmi 2. kroga povedel, na koncu pa ostal brez točk (1:3).

Kozlički so odlično začeli pred 50.000 gledalci na stadionu Rhein Energie. Povedli so v 29. minuti, ko je Tunizijec Ellyes Skhiri po kotu z glavo podaljšal žogo na daljšo vratnico, kjer je Dominick Drexler z glavo zatresel mrežo. Branilca Borussie Mats Hummels in Manuel Akanji nista bila dobro postavljena. Gostitelji so bili boljši na sredini igrišča, dobili so večino dvobojev in zasluženo odšli na odmor s prednostjo.

Dominick Drexler je dosegel prvi zadetek v Bundesligi. Foto: Reuters

Sancho zrežiral preobrat
Po uri igre je trener črno-rumenih Lucien Favre v igro poslal Juliana Brandta in Achrafa Hakimija. Gostje so postali precej nevarnejši in izenačili so v 70. minuti. Thorgan Hazard je na levi strani kazenskega prostora zaposlil Jadona Sancha, ki je z diagonalnim strelom z levo nogo žogo poslal v malo mrežico.

Štiri minute pred koncem je Lukasz Piszczek z desne strani poslal natančen predložek pred vrata Kölna. Vratar Timo Horn ni bil dobro postavljen, Hakimi pa je z glavo poslal žogo pod prečko. V zadnjih minutah je Köln vse moči usmeril v napad. V 94. minuti je Sancho ušel po desni strani in podal do Paca Alcacerja, ki je zlahka potisnil žogo v mrežo.

Borussia ima po dveh krogih šest točk, predvsem napad je izjemen in obeta se napet boj za naslov prvaka.

Werner do leta 2023 v Leipzigu
Timo Werner je podaljšal pogodbo z RB Leipzigom do leta 2023. "Vesel sem podaljšanja pogodbe. Dolgo je trajalo, ampak želel sem se popolnoma prepričati, da lahko v tem klubu naredim korak naprej v karieri," je dejal Werner. Revija Kicker poroča, da nova odškodnina za Wernerja znaša okoli 30 milijonov evrov.

23-letni napadalec je kazal željo, da bi se preselil v München, a je Bayern letošnje poletje pripeljal Hrvata Ivana Perišića in Brazilca Philippa Coutinha ter tako zapolnil svoje vrzeli. Werner je že v 10. minuti zatresel mrežo Eintrachta, rdeči biki so zmagali z 2:1.