Gonzalo Higuain je v 3. minuti zadel s škarijcami. Foto: Reuters
Prizor iz 85. minute, ko je Jose Callejon povišal na 2:0. Foto: Reuters
Alvaro Morata
Alvaro Morata je postavil končni izid na tekmi Empoli - Juventus. Foto: Reuters
Paolo De Ceglie
Paolo De Ceglie je z dvema zadetkoma potopil Inter, Parma pa se je vsaj do nedelje otresla zadnjega mesta na lestvici. Foto: EPA
Filippo Inzaghi
Trener Milana Filippo Inzaghi je imel neprijeten nedeljski večer. Rdeče-črni so na San Siru izgubili proti Palermu z 0:2. Na začetku tekme je sicer Fernando Torres z glavo oplazil vratnico, nato pa je v 23. minuti avtogol po kotu dosegel Cristian Zapata. Gostje so vodstvo povišali le tri minute pozneje, ko je po prodoru po levi strani z diagonalnim strelom mrežo zatresel Pablo Dybala. Foto: Reuters

Odličen začetek gostiteljev, ki so goste iz glavnega mesta agresivno napadli od prve sekunde, je bil kronan že v 3. minuti, ko je mrežo gostov s škarijcami načel Gonzalo Higuain. Najprej je od daleč streljal Lorenzo Insigne, odbita žoga pa je prišla do Argentinca, ki jo je spektakularno spravil za hrbet Morgana De Sanctisa. Končni izid je v 85. minuti po podaji Higuaina postavil Jose Callejon.

Vmes sta Callejon in Marek Hamšik v prvem polčasu stresla še prečko, De Sanctis je z lepo obrambo preprečil zadetek Insigneju, v drugem delu pa je Radja Nainggolan na golovi črti ustavil žogo po poskusu Callejona. Roma je bila do odmora povsem nemočna, v nadaljevanju je igrala le malenkost bolje.

Na lestvici je še vedno druga, Napoli pa se je povzpel na tretje mesto. Za Rimljani, ki so doživeli drugi poraz v letošnji Serie A (prejšnji mesec so izgubili proti Juventusu v Torinu), Neapeljčani zaostajajo za štiri točke.
Pirlo in Morata strla odpor Empolija
Vodilni Juventus, ki je v sredo klonil v Genovi, je v Empoliju slavil z 0:2. Po zelo skromnem prvem polčasu stare dame je v 61. minuti s prostega strela čez živi zid zadel Andrea Pirlo, zmago pa je 11 minut pozneje po podaji rezervista Carlosa Teveza z močnim in natančnim strelom z levico pod prečko potrdil Alvaro Morata. Claudio Marchisio je tik pred golom Španca meril v vratnico.
Poraz Interja v Parmi
Parma, ki je do tega kroga zbrala le tri točke in zasedala zadnje mesto na lestvici, je z 2:0 premagala Inter ter se tako izognila sedmemu zaporednemu porazu, kar bi bil klubski rekord. Oba zadetka je prispeval nekdanji nogometaš Juventusa Paolo De Ceglie. V 5. minuti je v polno meril po predložku Andree Rispolija z desne strani, četrt ure pred koncem pa iz bližine po strelu Antonia Cassana in odbiti žogi Garyja Medela. Gostje, ki nikakor ne najdejo prave forme, so resno ogrozili domača vrata samo enkrat, ko je v drugem polčasu v vratnico streljal Mateo Kovačić.