Hrvaški nogometaši proslavljajo vodstvo v skupini F. Foto: Reuters
Nikola Kalinić
Nikola Kalinić, Hajdukov mladinec, se je s tem golom še bolj zasidral v srca splitskih navijačev. Foto: Reuters
Mario Gomez
Mario Gomez je takole zaključil svojo predstavo proti Avstriji. Foto: Reuters
Marvin Ogunjimi
Marvin Ogunjimi je Belgijce zgodaj povedel v vodstvo proti Turčiji. Foto: Reuters
Novi zmagi Hrvatov in Nemcev

Gruzinci so, podobno kot na prvem medsebojnem obračunu (zmaga Gruzije z 1:0), grenili življenje varovancem Slavena Bilića in po golu Jabe Kankave v 17. minuti povedli z 1:0. Hrvati so pritiskali proti gostujočim vratom, odrešenje pa je prišlo v 76. minuti. Po akciji Ivana Klasnića in Tomislava Dujmovića ter povratni podaji slednjega je s petih metrov zadel Mario Mandžukić. Zlata vredno zmago v boju za vrh skupine D je po podaji Eduarda z desne strani zagotovil Nikola Kalinić. Ob tem so gostitelji kar trikrat zatresli tudi okvir vrat.

Hrvati so zadnjo kvalifikacijsko tekmo na Poljudu igrali leta 1997, ko je Slovenija po hat-tricku Primoža Glihe odnesla remi (3:3). Južni sosedje v Splitu pred tem v 16 letih in devetih tekmah (trije porazi in šest remijev) niso nikoli slavili.

Super Mario blestel na Dunaju
Obračun dveh velikih rivalov Avstrije in Nemčije v skupini A je na Dunaju odločil Mario Gomez. Napadalec Bayerna se je prvič med strelce vpisal v predzadnji minuti prvega polčasa. Toni Kroos je izvajal kot, Arne Friedrich je žogo z glavo podaljšal do Gomeza, ki mu z dveh metrov z desnico ni bilo težko zadeti. Avstrijci so izenačili po avtogolu Arneja Friedricha v 50. minuti, ko je nespretno posredoval po podaji Davida Alabe. Nemcem je tri točke še na šesti tekmi v kvalifikacijah zagotovil Gomez v 90. minuti z glavo po podaji Philippa Lahma z desne strani.

Liechtenstein slavil na prvi uradni tekmi po štirih letih
V tej skupini je Kazahstan proti Azerbajdžanu dosegel prvo zmago v teh kvalifikacijah, Liechtenstein pa v skupini I proti Litvi prvo uradno po kar štirih letih (2:0). Nazadnje so leta 2007 premagali Islandijo s 3:0.

Romuni prizadejali hud udarec BiH-u
V skupini D je Romunija prizadejala hud udarec BiH-u (3:0). Adrian Mutu je z bližine načel gostujočo mrežo v 37. minuti, delo pa z dvojčkom dokončal Ciprian Marica. V obračunu vrha skupine sta Belorusija in Francija razšli neodločeno (1:1). Gostitelji so povedli v 20. minuti, ko je branilec Barcelone Eric Abidal nenevaren prosti strel preusmeril v lastno mrežo, galski petelini so izenačili le dve minuti kasneje. Po akciji Karima Benzemaja je zadel Chelseajev "winger" Florent Malouda.