Josip Iličić je dosegel drugi in tretji ligaški zadetek v tej sezoni. 22. septembra je bil strelec le še na tekmi proti Fiorentini (2:2). Foto: EPA

Udinese je v Bergamu povedel v 11. minuti, nato pa se je začel šov domačih. Iličić je v 21. minuti izenačil, ko mu je po protinapadu v prazen prostor v kazenskem prostoru lepo podal Marten De Roon, osamljenemu Kranjčanu pa z desnico ni bilo težko spustiti žoge mimo vratarja v mrežo. VAR je potrdil, da ni bilo prepovedanega položaja. V 43. minuti je iz podobnega položaja povišal na 3:1, vendar tedaj iz gneče z levico.

Nicolo Zaniolo je v 59. minuti (štiri minute po izenačenju na 1:1) z roba kazenskega prostora odločil derbi 9. kroga med Romo in Milanom (2:1). Rdeče-črni tudi po menjavi trenerja ne najdejo poti iz krize. S Stefanom Piolijem so prejšnjo nedeljo le remizirali proti Lecceju (2:2), zdaj pa doživeli že peti poraz. V zadnjih šestih krogih so zmagali le enkrat. Foto: EPA

Od 32. minute so gostje igrali z igralcem manj, saj je bil po prekršku nad Iličićem zaradi drugega rumenega kartona izključen Nicholas Opoku. Luis Muriel je z 11-metrovke zadel za 2:1, v drugem polčasu pa proti svojemu nekdanjemu klubu (2010–2015) še dvakrat zatresel mrežo. Iličiću je hat-trick v 54. minuti, ko je streljal od daleč, preprečila prečka.

Atalanta je v devetih krogih dosegla že 28 golov (to ni uspelo še nobenemu klubu, odkar od leta 1994 za zmago podeljujejo po tri točke), osem več kot Inter in 12 več kot Juventus. Udinese je na drugi strani tokrat prejel več zadetkov kot na prejšnjih osmih tekmah skupaj (6)!

Bergamčani so izenačili svojo najvišjo zmago v prvi ligi po letu 1952, ko so z istim izidom odpravili Triestino.

Iličić dvakrat zatresel mrežo Udineseja

Jasmin Kurtić se je drugič vpisal med strelce v tej sezoni. 15. septembra je v 92. minuti odločil tekmo proti Laziu (2:1). Foto: EPA

Kurtić hitro odgovoril Miliku
SPAL, ki je na predzadnjem mestu na lestvici, je prvič v tej sezoni remiziral. Napoli je v Ferrari v 9. minuti povedel prek Arkadiusza Milika, ki je od daleč zadel po tleh z levico. Kurtić je izenačil sedem minut pozneje, po podaji z desne strani je s strelom "iz prve" s 13 metrov natančno meril v spodnji kot.

Že v 3. minuti je pri gostiteljih Andrea Petagna s prostega strela stresel prečko. V drugem polčasu so imeli veliko premoč gostje, vendar je domača obramba na čelu z dobro razpoloženim vratarjem Etritom Berisho zdržala. Fabian Ruiz je v 74. minuti streljal v vratnico.

10. krog bo že med tednom, v sredo se bosta pomerila Napoli in Atalanta.