Boštjan Cesar je mrežo zatresel tretjič v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Jeda
Jeda (desno) je zadel za vodstvo Lecceja z 2:1. Foto: EPA
Antonio Floro Flores
Antonio Floro Flores je dosegel prvi gol za Genoo po prestopu iz Udineseja. Foto: EPA
Thiago Motta
Trije Interjevi strelci: Thiago Motta, Wesley Sneijder in Samuel Eto'o. Foto: EPA

Iličić je bil med junaki tekme 24. kroga na stadionu Via del Mare. Srečanje je zaradi utrujenosti začel na klopi in v igro vstopil v 55. minuti pri zaostanku z 1:2. Kot se je kmalu izkazalo, je trener Palerma Delio Rossi s tem povlekel izjemno potezo.
Prvi zadetek letos
Že čez dve minuti je namreč Kranjčan lepo podal Javierju Pastoreju, ki je izenačil. V 60. minuti je Abel Hernandez, ki je ob polčasu zamenjal Fabrizia Miccolija (ta je v sodnikovem podaljšku prvega dela s prostega strela dosegel sijajen zadetek za 1:1), povedel Palermo v prvo vodstvo na srečanju, Iličić pa je samo dve minuti zatem postavil piko na i z golom po dvojni podaji s Pastorejem. To je bil osmi zadetek 23-letnega slovenskega reprezentanta v Serie A in prvi po 19. decembru (17. krog), ko je v polno meril v Bariju.
Solze Miccolija v slačilnici
Palermo je bil sicer v prvem polčasu neprepoznaven. Domače navijače je v 21. minuti na noge spravil Guillermo Giacomazzi in vprašanje je, kako bi se tekma razpletla, če mu ne bi v 42. minuti drugo veselje preprečila vratnica. Po izenačenju Miccolija, ki je rojen blizu Lecceja in je ob odmoru ostal v slačilnici, ker naj bi v njej zaradi zadetka proti najljubšemu klubu svojega otroštva potočil tudi nekaj solz, se tudi drugi del ni začel nič kaj spodbudno za rožnato-črne (tokrat sicer v belih dresih). V 50. minuti je za 2:1 zadel Jeda. A po vstopu Iličića se je vse obrnilo in Lecce je po petih tekmah brez poraza prvič ostal brez točk.
Tretji gol Cesarja
Cesar je v Rimu v 64. minuti zadel po strelu iz kota in na drugi vratnici izničil vodstvo Lazia. Chievo je brez poraza že šest krogov. V prvem polčasu se je dobro branil, a tik pred odmorom vendarle prejel zadetek. S prostega strela je bil natančen Hernanes. Za Ljubljančana je to tretji gol v italijanskem prvenstvu, jeseni je zadel proti Ceseni in Bologni. Vso tekmo je tako kot v sredo proti Napoliju odigral tudi Bojan Jokić. Lazio je po remiju na San Siru proti Milanu (0:0) znova pokazal premalo v napadu, da bi se lahko boril za naslov.
Milan spet le do točke
Tudi rdeče-črni, ki vodijo na lestvici, so spet osvojili le točko. Genoo je sicer na Marassiju v zaostanek v 29. minuti po podaji Zlatana Ibrahimovića spravil Alexandre Pato, vendar je še pred koncem prvega polčasa izid poravnal Antonio Floro Flores.
Napoli je z 2:0 ugnal Ceseno, Juventus pa je po nekaj slabih izidih in hudi krizi že v soboto s 3:1 slavil v Cagliariju. Dva zadetka je proti nekdanjim soigralcem zabil Alessandro Matri, enega pa prav tako prišlek v zimskem prestopnem roku Luca Toni.
Goleada na San Siru
Na nedeljskem večernem derbiju je Inter s 5:3 ugnal Romo in se Milanu s tekmo manj približal le na pet točk. V zadnjih letih najboljši ekipi v Italiji sta na San Siru prikazali spektakularno predstavo, v kateri pa nista veliko pozornosti posvečali obrambi.
Prvi je že v 3. minuti mrežo zatresel Wesley Sneijder. Z roba kazenskega prostora je z levico natančno meril v daljši zgornji kot. Nevaren je bil tudi v nadaljevanju tekme, a Roma je hitro izenačila prek Fabia Simplicia. V 35. minuti je Samuel Eto'o preigraval na desni strani in streljal ter ujel premalo pripravljenega Julia Sergia, ki se mu je žoga izmuznila za hrbet za vodstvo črno-modrih z 2:1. Kamerunec je v statistiko vpisal 13. zadetek v letošnji Serie A.

Na novega je čakal le do 63. minute, ko je izkoristil 11-metrovko po prekršku Nicolasa Burdissa nad Giampaolom Pazzinijem. Argentinec je moral predčasno pod prho. Thiago Motta je z glavo povišal na 4:1, vendar se Roma kljub igralcu manj ni predala. Najprej je Mirko Vučinić spremenil smer žogi po prostem strelu Danieleja De Rossija, rezervist Simone Loria pa je po strelu iz kota v 81. minuti z glavo vzbudil upanje gostom. Zmago Interja je v 90. minuti iz bližine potrdil Esteban Cambaisso.

V prvem polčasu je izjemno branil domači vratar Julio Cesar. V 15. minuti je ustavil tri strele v eni akciji. Tudi na drugi strani je (čeprav manj zanesljivi) Sergio preprečil še vsaj tri gole Interja.
Hernanes 45.; Cesar 64.
Cesar in Jokić (oba Chievo) sta igrala vso tekmo.
LECCE - PALERMO 2:4 (1:1)
Giacomazzi 17., Jeda 50.; Miccoli 45., Pastore 57., Hernandez 60., Iličić 62.
Andželković in Bačinović sta igrala vso tekmo, Iličić od 55. minute, Kurtić (vsi Palermo) je sedel na klopi.
NAPOLI - CESENA 2:0 (1:0)