Josip Iličić je dosegel dva zadetka. Foto: EPA
Josip Iličić
Iličić je na zadnjih dveh tekmah dosegel tri zadetke. Dvakrat je zadel v polno proti Ceseni, v prejšnjem krogu je s prostega strela zatresel še mrežo Juventusa. Foto: EPA
Marek Hamšik
Marek Hamšik je začel potop Milana na San Paolu. Foto: EPA

Iličić je prvič mrežo zatresel po dobre pol ure igre, ko je zadel z bele točke. Gostujočega vratarja Federica Agliardija je premagal s strelom z levico v spodnji desni kot. Prekršek za najstrožjo kazen je zakrivil Gaby Mudingayi.

Veselje na stadionu Artemio Franchi se še ni povsem poleglo, ko je "Jojo" zadel še drugič. Tokrat je Agliardija premagal z desnico, žogo je iz bližine poslal v levi spodnji kot. Na 3:0 je v uvodnih minutah drugega polčasa po predložku Jasmina Kurtića povišal Alberto Gilardino.

Častni zadetek pa je za Ceseno po slabi uri igre dosegel Alejandro Rodriguez. Ta je po podaji Gregoira Defrela s projektilom z razdalje premagal nemočnega vratarja gostiteljev Neta. Kurtić in Luka Krajnc (Cesena) sta odigrala vso tekmo, Iličić pa do 82. minute.

34. krog, nedeljske tekme:
FIORENTINA - CESENA 3:1 (2:0)
Iličić 32./11-m, 35., Gilardino 56.; Rodriguez 59.
Iličić je igral do 82. minute, Kurtić (oba Fiorentina) in Krajnc (Cesena) pa vso tekmo.

ROMA - GENOA 2:0 (1:0)
Doumbia 35., Florenzi 90.

INTER - CHIEVO 0:0
Handanović (Inter) in Cesar sta igrala vso tekmo, Birsa (oba Chievo) je bil na klopi.

RK: De Sciglio 2./Milan
Higuain (Napoli) je v 4. minuti zapravil 11-m.

CAGLIARI - PARMA 4:0 (3:0)
Ekdal 3., Farias 14., M'Poku 38., Čop 63.

Sreda ob 15.00:
TORINO - EMPOLI

Sobotni tekmi:
SAMPDORIA - JUVENTUS 0:1 (0:1)
Vidal 32.

SASSUOLO - PALERMO 0:0
Lazarević (Sassuolo) je igral do 58. minute, Anđelković (Palermo) je bil na klopi.

JUVENTUS        34 24  7  3  64:19  79
ROMA            34 17 13  4  48:25  64
LAZIO           34 19  6  9  64:32  63
NAPOLI          34 17  8  9  62:43  59
FIORENTINA      34 14 10 10  49:42  52
SAMPDORIA       34 12 15  7  41:37  51
GENOA           34 13 11 10  49:40  50
INTER           34 12 13  9  50:39  49