Edin Džeko je s 17 zadetki najboljši strelec italijanskega prvenstva. Foto: Reuters
Gonzalo Higuain in Alex Cordaz
Gonzalo Higuain je v 74. minuti postavil končni izid tekme Crotone - Juventus (0:2), ko je takole premagal nekdanjega vratarja Gorice Alexa Cordaza. Foto: Reuters

Dva zadetka je dosegel Edin Džeko in se prebil na vrh lestvice strelcev. Skupaj je pri številki 17. Gostje so bili konkurenčni le v uvodnih 20 minutah, nato so močno popustili. Pri prvih dveh golih je podal Daniele De Rossi, v 39. minuti je mrežo Fiorentine načel Džeko, na 2:0 pa je v 58. minuti z glavo povišal Federico Fazio. V 75. minuti je po podaji Kevina Strootmana zadel še Radja Nainggolan, Džeko pa je končni izid postavil v 83. minuti.
V sredo sta bili na sporedu dve preloženi tekmi, ki sta decembra odpadli zaradi igranja Juventusa in Milana v superpokalu v Dohi. Stara dama je z 0:2 slavila nad Crotonejem, pri katerem je po nedeljskem debiju v Palermu (igral je od 61. minute) Andrej Kotnik tokrat obsedel na klopi. Milan je z 0:1 ugnal Bologno. Strelec edinega zadetka je bil v 89. minuti Mario Pašalić, ko so imeli gostje po dveh rdečih kartonih na zelenici dva igralca manj!

Italijansko prvenstvo, 23. krog:
ROMA - FIORENTINA 4:0 (1:0)
Džeko 39., 83., Fazio 58., Nainggolan 75.
Mlakar (Fiorentina) je bil na klopi.

Roma: Szczesny, Manolas, Fazio, Rüdiger, Bruno Peres, Strootman, De Rossi (85./Paredes), Emerson, Nainggolan (89./Grenier), Džeko, El Shaarawy (81./Totti).

Fiorentina: Tatarusanu, C. Sanchez, Gonzalo Rodriguez, Astori, Chiesa (78./Cristoforo), Vecino, Badelj, Maximiliano Olivera (63./Iličić), Bernardeschi (74./Tello), Babacar, Borja Valero.

Sodnik: Massimiliano Irrati

Preloženi tekmi:

CROTONE - JUVENTUS 0:2 (0:0)
Mandžukić 60., Higuain 74.
Kotnik (Crotone) je bil na klopi.

Crotone: Cordaz, Rosi, Ceccherini, Ferrari, Mesbah, Sampirisi (70./Acosty), Barberis, Capezzi, Stoian, Tonev (78./Trotta), Falcinelli (84./Suljić).

Juventus: Buffon, Dani Alves (78./Barzagli), Bonucci, Rugani, Asamoah, Khedira (70./Pjanić), Rincon, Pjaca (89./Sturaro), Dybala, Mandžukić, Higuain.

PESCARA           23  1 6 16  19:50   9

Pregled iger slovenskih reprezentantov v preteklem tednu (vpoklicani ob zadnji reprezentančni akciji)

Chievo - Udinese 0:0

81' (0:0) (5,4)

najslabše ocenjeni igralec tekme, v 81' (dva rumena kartona - 6. in 7. karton), podaje 28/36 (78 %), 2 dobljena skoka

Antonio Delamea MlinarNew England Revolution (ZDA)

Rostov (RUS)*zimski premor* -7. mesto v Premier ligi, nadaljevanje 4. marca
Miral SamardžićAkhisar Belediyespor (TUR)

Akhisar Belediyespor - Gumushanespor 3:1 (P)

vso tekmo v 50' za 2:0, prvič igral za Akhisar
Gregor SikošekBröndby (DAN)*zimski premor* -2. mesto v Superligi, nadaljevanje 19. februarja
Nejc Skubic
Konyaspor (TUR)

Konyaspor - Umraniyespor 2:1 (P)

vso tekmo

/
Dejan Trajkovski Twente (NIZ)Twente - Feyenoord 0:2 66' (0:0) (5,9)podaje 4/7 (57 %)
VEZISTI (10)
Valter BirsaChievo (ITA)Chievo - Udinese 0:0vso tekmo (6,7)2 strela, podaje 29/42 (69 %), 2 dobljena dvoboja
Matic ČrnicRijeka (HRV)*zimski premor*-1. mesto v HNL, nadaljevanje 19. februarja
Kevin KamplBayer Leverkusen (NEM)

Hamburger SV - Bayer Leverkusen 1:0

vso tekmo (8,2)

drugi najbolje ocenjeni igralec tekme, v 69' - 3. karton, brez strela, podaje 47/62 (76 %), 4 preigravanja, 5 dobljenih dvobojev

Rene KrhinGranada (ŠPA)

Granada - Las Palmas 1:0

/

zunaj ekipe

Rok KronaveterOlimpija (SLO)*zimski premor* -2. mesto v PLTS, nadaljevanje 25. februarja
Jasmin KurtićAtalanta (ITA)Atalanta - Cagliari 2:0vso tekmo (7,0)
v 83' - 4. karton, 2 strela, podaje 41/46 (89 %), 2 dobljena dvoboja
Nik OmladičEintracht Braunschweig (NEM II)Eintracht Braunschweig - St. Pauli 1:2 vso tekmo (6,7)

v 17' - 5. karton, 1 strel, podaje 29/43 (67 %), 5 dobljenih skokov, 2 dobljena dvoboja

Josip IličićFiorentina (ITA)Roma - Fiorentina 4:0

63' (2:0) (5,8)

brez strela, podaje 10/12 (83 %)

Milivoje NovakovićMaribor (SLO)*zimski premor*-

Andraž Šporar Basel (ŠVI)Basel - Lugano 4:0

78' (3:0)

/

V tabelo so za igralnim časom dodane ocene statističnega portala WhoScored.

Ocene so decimalne od 1 do 10 po študijskem sistemu, izhodišče pa znaša 6,0. Vrednosti se določajo na podlagi dogodkov in dejavnosti nogometaša (od golov, ključnih podaj, podaj, preigravanj do posredovanj in napak ter kazni). WhoScored pokriva 15 svetovnih lig in obe evropski tekmovanji. Pri opombah o najvišji ali najnižji oceni se ne upoštevajo rezervisti.