Gianluca Mancini je s svojim prvim golom v Serie A odločil dvoboj Atalante in Chieva. Foto: EPA
Juventus je s 7:0 premagal Sassuolo, Gonzalo Higuain je v drugem polčasu dosegel hat-trick. Foto: Reuters

Edini zadetek je v 72. minuti dosegel Gianluca Mancini. Iz kota je podal Josip Iličić, prvi se je žoge dotaknil Bryan Cristante, nato jo je s prsmi v mrežo potisnil 21-letni Mancini, kar je njegov prvi zadetek v italijanskem nogometnem prvenstvu. Sodniki so sprva menili, da je šlo za prepovedani položaj, a so po ogledu videoposnetka zadetek priznali.

Tudi sicer je bil Iličić zelo opazen in spet glavni dirigent Atalantine igre. V prvem polčasu je sprožil močan strel od daleč z desnico, a je žoga zletela malenkost čez gol. Po eni uri igre je (po podaji Andrea Petegna z desnega krila) poskusil z volejem, vendar zadel Mattia Banija. V 76. minuti je lepo našel Martena De Roona, čigar strel je vratar Stefano Sorrentino ubranil.

Pri Chievu je Valter Birsa odigral vso tekmo, Boštjan Cesar pa je v igro vstopil po polčasu.

Mancini 72.
Iličić (Atalanta) je igral do 83. minute, Birsa (Chievo) vso tekmo, Cesar (Chievo) pa je v igro vstopil v 46. minuti.

BOLOGNA - FIORENTINA 1:2 (1:1)